Як формуються бюджетні місця
- Міністерство освіти і науки України, інші державні замовники визначають з окремих спеціальностей переліки предметних спеціальностей та спеціалізацій, за якими здійснюються формування та розміщення державного замовлення.
- Абітурієнти подають заяви до закладу вищої освіти. Вони можуть подати до семи заяв на чотири спеціальності (освітні програми, спеціалізації) на місця державного та регіонального замовлення, зазначивши в кожній із них пріоритетність відносно інших поданих ним заяв, при цьому показник пріоритетності 1 означає найвищу пріоритетність.
- Формується загальний список вступників за кожною освітньою програмою, для якої виділяється певна кількість бюджетних місць. Наприклад, 100 бюджетних місць для освітньої програми «Прикладна фізика». Бюджетні місця на цю спеціальність отримають ті, хто буде в загальноукраїнському рейтингу в першій сотні. Ці місця буде закріплено за абітурієнтом.
- Прийом на навчання за регіональним замовленням здійснюється на спеціальності (предметні спеціальності, спеціалізації) та форми здобуття освіти, за якими воно надане регіональним замовником для кожного закладу вищої освіти та форми здобуття освіти.
Широка конкурсна пропозиція (широкий конкурс)
Технології легкої промисловості
Виробництво та технологіїПрограма спрямована на підготовку кваліфікованих фахівців у галузі текстильної і легкої промисловості та вимагає глибокого розуміння технічних та технологічних аспектів текстильного виробництва.
Ця програма виступає важливим інструментом для підготовки кваліфікованих фахівців, здатних до ефективної роботи в легкій промисловості.
Цілі освітньої програми: підготовка висококваліфікованих фахівців, здатних до ефективної роботи в сучасній текстильній промисловості, відповідно викликам та вимогам сучасного ринку. Також ознайомлення з передовими технологіями та дослідженнями у галузі текстильної промисловості, що сприяє розвитку нових матеріалів, методів виробництва та продукції.
Особлива увага приділяється вивченню методів та засобів контролю якості продукції, встановленню стандартів та вимог до якості, а також управлінню якістю на різних етапах виробництва. Програма містить вивчення передових технологій та інновацій у галузі легкої промисловості, таких як використання комп'ютерних технологій у дизайні та виробництві. Охоплює різні аспекти технологічного виробництва у легкій промисловості, такі як формоутворення, конструювання одягу, моделювання та художнє оформлення, технологія швейних виробів, художнє проєктування, САПР, системи 3D-візуалізації тощо.
Студенти отримують базові знання у сфері бізнесу та управління, що допомагає їм розуміти аспекти планування виробництва, управління витратами та маркетингу в текстильній індустрії. А також надає можливості для практичного навчання, стажування та участі в реальних проєктах у співпраці з текстильними підприємствами та організаціями.
Завдяки комплексному підходу та використанню передових технологій фахівці у цій галузі забезпечують стабільність та конкурентоспроможність текстильного виробництва. Ще студенти отримують підтримку та поради щодо розвитку кар'єри, підготовки резюме, проведення співбесід та знаходження роботи у текстильній індустрії.
Студенти залучаються до виконання практичних проєктів, які передбачають розроблення імітаційних зразків, створення колекцій одягу або дизайн текстильних виробів.
Основними місцями працевлаштування випускників освітньої програми є
- керівник підприємств, фірм, організацій легкої промисловості;
- інженер-технолог, інженер-конструктор підприємств швейної галузі;
- конструктор-технолог на підприємствах легкої промисловості;
- провідний фахівець у відділі контролю швейного виробництва; експерт в індустрії моди.
- Я маю