- Які можливості надає профспілкова організація студентів університету?
Профспілкова організація студентів, аспірантів і докторантів університету — це найбільша громадська організація, що об’єднує усіх осіб, які навчаються в університеті, та налічує 9 000 членів.
Члени профспілки отримують пільговий проїзд у метрополітені; знижки на путівки на бази відпочинку Чорного моря і Карпат; матеріальну допомогу та премії за успіхи в навчанні, спорті, громадській і науковій діяльності; можливість навчатися водінню на курсах зі знижкою; субсидії на оплату за проживання в гуртожитку; можливість отримати міжнародне студентське посвідчення ISIC; можливість брати участь в екскурсійних поїздках Україною зі знижкою; квитки зі знижкою для відвідування театрів, клубів, культурно-розважальних центрів та багато іншого.
Щоб стати членом профспілкової організації студентів, необхідно звернутися за адресою: майдан Свободи, 4, кімната 2–53.
- Які органи студентського самоврядування діють в університеті?
Студентське самоврядування виступає невід’ємною частиною громадського самоврядування та здійснюється на рівні студентської групи, факультету, університету, а також студмістечка, гуртожитку, блоку (поверху) гуртожитку.
Студентське самоврядування включає в себе діяльність таких його органів: Студентська рада та Студентська ради студмістечка.
На всіх рівнях органи студентського самоврядування є виборними. Вищим органом студентського самоврядування є конференція осіб, які навчаються в університеті.
- Чи надається іногороднім студентам гуртожиток?
Студентське містечко Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна налічує 8 гуртожитків, в яких проживає понад 5 000 студентів та аспірантів.
Інформацію щодо поселення до гуртожитку та наявності вільних місць можна дізнатися у заступника декана з виховної роботи того факультету, до якого абітурієнт був зарахований в якості студента. Саме заступник декана надає довідку про те, що особа є студентом університету та має право на поселення до гуртожитку.
- Чи є в університеті їдальня?
Університет має розгалужену мережу пунктів харчування з доступною та смачною їжею. Від простих буфетів, що працюють у всіх корпусах і дозволяють швидко перекусити, до повноцінних та затишних кафе, де можна насолодитися комплексним обідом у приємній атмосфері: «Бункер»; «Сьоме небо»; «Feel Good», «ФЛ-П Малишев».
Усі їдальні постійно перевіряються санстанцією, адміністрацією та профкомом студентів на відповідність цінової політики, якості обслуговування та санітарних норм.
- Як студенти можуть проводити дозвілля?
Каразінський університет розташований у центрі міста. Тому студенти мають змогу після навчання відвідувати різноманітні культурні заклади та місця відпочинку, зокрема: Галерею «Мистецтво Слобожанщини» Обласного організаційно-методичного центру культури та мистецтв; Сад імені Т. Г. Шевченка; Кіноконцертний зал «Україна»; Харківський національний академічний театр опери та балету імені Миколи Лисенка; Дельфінарій «Немо; Галерею мистецтв АВЕК; Харківський державний зоологічний парк; Харківський приватний музей міської садиби; Харківську обласну філармонію; Харківський академічний український драматичний театр імені Т. Г. Шевченка; Харківський державний академічний російський драматичний театр імені О. С. Пушкіна; Муніципальну галерею; Харківський художній музей; Харківський планетарій.
Влітку студенти можуть відпочити в спортивно-оздоровчому таборі «Фігуровка», що знаходиться в мальовничому куточку Харківської області, біля Сіверського Дінця. Також профспілкова організація студентів університету співпрацює з іншими базами відпочинку, тому студенти можуть поїхати на море або в Карпати зі знижкою 40 %.
- Які привілеї мають студенти університету?
У Каразінському університеті діє унікальний дисконтний проект первинної профспілкової організації студентів, аспірантів і докторантів — Karazin Student’s Card (Профспілкова студентська картка).
Ця картка допомагає заощадити каразінцям більше ніж у 85 закладах Харкова. Також “Karazin Student's Card” постійно бере участь в акційних програмах не лише партнерів, а й інших закладів міста. Власники картки можуть користуватися знижками не лише розважальних, спортивних і торговельних, але й освітніх закладів. “Karazin Student's Card” діє у кафе й ресторанах, книгарнях, супермаркетах, квест-кімнатах, школах іноземних мов, IT-курсах тощо.
- Чи є в університеті спортивні секції?
Фізична культура та спорт є неодмінною частиною навчального процесу. Тому студенти університету протягом усього терміну навчання можуть вдосконалювати свою фізичну форму, використовуючи спортивну інфраструктуру університету, зокрема: Навчально-спортивний комплекс «Каразінський», що включає в себе 10 спортивних зал, тир для стрільби з лука та легкоатлетично-футбольний стадіон; тенісний клуб «Унікорт», що складається з 12 відкритих кортів, 2 повногабаритних і 4 тренувальних корти у приміщенні, тренажерної зали; спортивно-фехтувальний клуб «Уніфехт», до структури якого входять дворівнева тренажерна зала, п’ять зал для занять аеробікою.
Студенти можуть займатися фізичною культурою і спортом протягом усього терміну навчання в рамках навчального процесу. Для студентів організована як робота спортивно орієнтованих груп для початківців, так і робота спортивних секцій для студентів, які мають відповідну спортивну підготовку. Наявні секції: волейбол, баскетбол, міні-футбол, футбол, настільний теніс, теніс, черлідинг, шахи, бадмінтон, скелелазіння та єдиноборства: бокс, таеквондо, самозахист, фехтування.
- Як можна отримати медичну допомогу в університеті?
Каразінський університет опікується здоров’ям своїх студентів, тому в університеті працює центр первинної медико-санітарної допомоги, де прийом студентів здійснюють терапевт, гінеколог і стоматолог. Усі послуги для студентів безкоштовні.
Графік роботи медпункту: понеділок–п’ятниця з 8:00 до 18:00 (без перерви).
- Чи мають можливість студенти університету займатися творчістю?
Каразінці завжди відрізнялися різноманітністю інтересів, тому університет сприяє особистому зростанню студентів, розвитку їхніх здібностей і талантів. В університеті діє Культурний центр, що організовує, координує та розвиває всі напрямки позааудиторної роботи, пов’язані з процесом відродження й розвитку української культури, а також забезпечує діяльність художньої творчості студентів. Реалізація цього завдання здійснюється безпосередньо через творчі об’єднання та колективи художньої самодіяльності, що відіграють значну роль у культурному розвитку студентів, зокрема університетський студентський хор, ансамбль танцю «Сонцеворот», театральна студія, ансамбль бального танцю «Фаворит».
Також на кожному факультеті функціонують клуби тематичної спрямованості.