Як формуються бюджетні місця
- Міністерство освіти і науки України, інші державні замовники визначають з окремих спеціальностей переліки предметних спеціальностей та спеціалізацій, за якими здійснюються формування та розміщення державного замовлення.
- Абітурієнти подають заяви до закладу вищої освіти. Вони можуть подати до семи заяв на чотири спеціальності (освітні програми, спеціалізації) на місця державного та регіонального замовлення, зазначивши в кожній із них пріоритетність відносно інших поданих ним заяв, при цьому показник пріоритетності 1 означає найвищу пріоритетність.
- Формується загальний список вступників за кожною освітньою програмою, для якої виділяється певна кількість бюджетних місць. Наприклад, 100 бюджетних місць для освітньої програми «Прикладна фізика». Бюджетні місця на цю спеціальність отримають ті, хто буде в загальноукраїнському рейтингу в першій сотні. Ці місця буде закріплено за абітурієнтом.
- Прийом на навчання за регіональним замовленням здійснюється на спеціальності (предметні спеціальності, спеціалізації) та форми здобуття освіти, за якими воно надане регіональним замовником для кожного закладу вищої освіти та форми здобуття освіти.
Широка конкурсна пропозиція (широкий конкурс)
Міжнародні економічні відносини
Міжнародні відносиниМетою програми є розвиток загальних та професійних компетентностей у фахівців для здійснення науково-дослідницької діяльності, аналітичної роботи, наукового консультування у сфері бізнесу, державного управління та діяльності недержавних організацій, а також у викладацькій роботі.
Здобувачі опановують такі професійні навички: застосування теоретичного аналізу наукових проблем та вміння здійснювати теоретичні узагальнення; уміння застосовувати теоретичні засади міжнародних відносин до пояснення сучасних соціально-економічних явищ і процесів; формулювання дослідницьких гіпотез, визначення способів їх перевірки та здійснення цієї перевірки; планування та організація економічних досліджень, здійснення економічної експертизи на базі сучасних методологічних підходів та відповідних нормативно-правових положень; збирання, опрацювання, всебічний аналіз та узагальнення економічної інформації; застосовування широкого кола методів теоретичного та емпіричного аналізу соціально-економічних явищ і процесів.
Аспіранти вивчають дослідницькі компетентності: здатність до критичного мислення; уміння з нових дослідницьких позицій формувати методологічну базу власного наукового дослідження, усвідомлювати його актуальність, мету і значення для розвитку інших галузей науки, суспільно-політичного, економічного життя, національної чи світової духовної культури; здатність професійно презентувати результати своїх досліджень у наукових статтях і тезах, а також на міжнародних наукових конференціях, семінарах для вітчизняного та світового співтовариства.
Випускники програми будуть підготовлені до роботи в міжнародних дослідницьких проектах та інституціях, до викладання дисциплін міжнародного профілю на високому дослідницькому рівні в університетах України та світу.
- Я маю