Як формуються бюджетні місця
- Міністерство освіти і науки України, інші державні замовники визначають з окремих спеціальностей переліки предметних спеціальностей та спеціалізацій, за якими здійснюються формування та розміщення державного замовлення.
- Абітурієнти подають заяви до закладу вищої освіти. Вони можуть подати до семи заяв на чотири спеціальності (освітні програми, спеціалізації) на місця державного та регіонального замовлення, зазначивши в кожній із них пріоритетність відносно інших поданих ним заяв, при цьому показник пріоритетності 1 означає найвищу пріоритетність.
- Формується загальний список вступників за кожною освітньою програмою, для якої виділяється певна кількість бюджетних місць. Наприклад, 100 бюджетних місць для освітньої програми «Прикладна фізика». Бюджетні місця на цю спеціальність отримають ті, хто буде в загальноукраїнському рейтингу в першій сотні. Ці місця буде закріплено за абітурієнтом.
- Прийом на навчання за регіональним замовленням здійснюється на спеціальності (предметні спеціальності, спеціалізації) та форми здобуття освіти, за якими воно надане регіональним замовником для кожного закладу вищої освіти та форми здобуття освіти.
Широка конкурсна пропозиція (широкий конкурс)
Філологія (германські мови, література зарубіжних країн та перекладознавство)
Гуманітарні наукиМета освітньо-наукової програми - підготовка нового покоління висококваліфікованих філологів – науковців, викладачів, практиків, здатних працювати за кращими світовими академічними стандартами, зберігаючи та творчо розвиваючі досягнення вітчизняної науки і регіональної лінгвістичної школи шляхом поєднання в програмі теоретичної і практичної підготовки з науково-дослідницькою роботою здобувачів.
Основний фокус освітньо-наукової програми полягає у проведенні досліджень у галузі гуманітарних наук за спеціальністю філологія (германські мови, літературознавство, перекладознавство). Програма враховує як існуючі вітчизняні й зарубіжні взірці, так і втілює науковий доробок науковців ХНУ імені В.Н. Каразіна та філологічні наукові школи університету: когнітивно-комунікативної лінгвістики, еколінгвістики, лінгвокогнітивного аналізу інформаційного впливу, лінгвосинергетики, прагмастилістики, дискурс-аналізу мультикодових систем, функціонально-комунікативної стилістики, перекладацької творчості, типології стилів і напрямів зарубіжної літератури та дослідження поетики (літературного твору, жанрів, напрямів, стилів західноєвропейської та світової літератури).
Результати навчання передбачають формування у здобувачів вищої освіти знань сучасного стану і тенденцій розвитку, перспективних вітчизняних та зарубіжних розробок і новітніх технологій у галузі викладання іноземних мов та філологічних дисциплін, галузі перекладу різних напрямів, а також здатності усвідомлювати необхідність навчання впродовж усього життя з метою вдосконалення набутих фахових знань. Під час реалізації програми застосовується унікальне в Україні «Предметно-інтегроване навчання мов» (CLIL).
Випускники програми набувають уміння та навички проводити власні дослідження, переосмислювати наявні та створювати нові методи аналізу, критично аналізувати релевантну наукову літературу, забезпечувати наукову новизну в дисертаційному дослідженні, розв’язувати актуальні проблеми, формулювати власні результати та висновки, апробовувати їх на конференціях і подібних заходах, у публікаціях у міжнародно визнаних виданнях, представляти і захистити у вигляді дисертації, викладати курси філологічної направленості у закладах вищої освіти України і світу.
Навчання за програмою забезпечує вміння започатковувати, планувати, реалізовувати та коригувати процеси наукового дослідження з дотриманням належної академічної доброчесності. Унікальність програми полягає в інтегруванні новітніх досягнень світової науки та національних і регіональних наукових шкіл для формування у випускників креативності, самостійності і здатності до самовдосконалення через поєднання теоретичної підготовки здобувачів з їх науково-дослідницькою роботою. Випускникам присвоюється кваліфікація доктора філософії у галузі гуманітарних наук за спеціальністю 035 Філологія.
Сферою їх професійної діяльності є наука, освіта, міжкультурне посередництво, переклад. Можливість працевлаштування охоплює наукові установи, освітні заклади, засоби масової інформації, міжнародні гуманітарні організації, а також інші установи і організації, де потрібні послуги викладача, філолога-дослідника, літературознавця, перекладознавця, редактора, філолога-аналітика, консультанта в системі державного управління та місцевого самоврядування.
Наукова складова освітньо-наукової програми передбачає проведення власного наукового дослідження під керівництвом одного наукового керівника та оформлення його результатів у вигляді дисертації. Під час навчання здобувачі мають можливість реалізувати право на академічну мобільність за міжнародними програмами (Еразмус +, DAAD, GIP та ін.). Завешення курсу відкриває можливості для подальшого навчання - участі в программах підвищення кваліфікації, грантових проєктах, здобуття наукового ступеня доктора наук.
- Я маю
- Я маю