Опис програми

Основний фокус освітньо-наукової програми полягає у проведенні досліджень у галузі гуманітарних наук за спеціальністю філологія (германські мови, літературознавство, перекладознавство). Програма враховує як існуючі вітчизняні й зарубіжні взірці, так і втілює науковий доробок науковців ХНУ імені В.Н. Каразіна та філологічні наукові школи університету: когнітивно-комунікативної лінгвістики, еколінгвістики, лінгвокогнітивного аналізу інформаційного впливу, лінгвосинергетики, прагмастилістики, дискурс-аналізу мультикодових систем, функціонально-комунікативної стилістики, перекладацької творчості, типології стилів і напрямів зарубіжної літератури та дослідження поетики (літературного твору, жанрів, напрямів, стилів західноєвропейської та світової літератури).

Результати навчання передбачають формування у здобувачів вищої освіти знань сучасного стану і тенденцій розвитку, перспективних вітчизняних та зарубіжних розробок і новітніх технологій у галузі викладання іноземних мов та філологічних дисциплін, галузі перекладу різних напрямів, а також здатності усвідомлювати необхідність навчання впродовж усього життя з метою вдосконалення набутих фахових знань. Під час реалізації програми застосовується унікальне в Україні «Предметно-інтегроване навчання мов» (CLIL).

Випускники програми набувають уміння та навички проводити власні дослідження, переосмислювати наявні та створювати нові методи аналізу, критично аналізувати релевантну наукову літературу, забезпечувати наукову новизну в дисертаційному дослідженні, розв’язувати актуальні проблеми, формулювати власні результати та висновки, апробовувати їх на конференціях і подібних заходах, у публікаціях у міжнародно визнаних виданнях, представляти і захистити у вигляді дисертації, викладати курси філологічної направленості у закладах вищої освіти України і світу.

Навчання за програмою забезпечує вміння започатковувати, планувати, реалізовувати та коригувати процеси наукового дослідження з дотриманням належної академічної доброчесності. Унікальність програми полягає в інтегруванні новітніх досягнень світової науки та національних і регіональних наукових шкіл для формування у випускників креативності, самостійності і здатності до самовдосконалення через поєднання теоретичної підготовки здобувачів з їх науково-дослідницькою роботою. Випускникам присвоюється кваліфікація доктора філософії у галузі гуманітарних наук за спеціальністю 035 Філологія.

Сферою їх професійної діяльності є наука, освіта, міжкультурне посередництво, переклад. Можливість працевлаштування охоплює наукові установи, освітні заклади, засоби масової інформації, міжнародні гуманітарні організації, а також інші установи і організації, де потрібні послуги викладача, філолога-дослідника, літературознавця, перекладознавця, редактора, філолога-аналітика, консультанта в системі державного управління та місцевого самоврядування.

Наукова складова освітньо-наукової програми передбачає проведення власного наукового дослідження під керівництвом одного наукового керівника та оформлення його результатів у вигляді дисертації. Під час навчання здобувачі мають можливість реалізувати право на академічну мобільність за міжнародними програмами (Еразмус +, DAAD, GIP та ін.). Завешення курсу відкриває можливості для подальшого навчання - участі в программах підвищення кваліфікації, грантових проєктах, здобуття наукового ступеня доктора наук.

Передумови для вступу
    Я маю
Вступний іспит з іноземної мови
Презентація дослідницьких пропозицій
Фахове вступне випробування
    Я маю
Вступний іспит з іноземної мови
Презентація дослідницьких пропозицій
Фахове вступне випробування