Як формуються бюджетні місця
- Міністерство освіти і науки України, інші державні замовники визначають з окремих спеціальностей переліки предметних спеціальностей та спеціалізацій, за якими здійснюються формування та розміщення державного замовлення.
- Абітурієнти подають заяви до закладу вищої освіти. Вони можуть подати до семи заяв на чотири спеціальності (освітні програми, спеціалізації) на місця державного та регіонального замовлення, зазначивши в кожній із них пріоритетність відносно інших поданих ним заяв, при цьому показник пріоритетності 1 означає найвищу пріоритетність.
- Формується загальний список вступників за кожною освітньою програмою, для якої виділяється певна кількість бюджетних місць. Наприклад, 100 бюджетних місць для освітньої програми «Прикладна фізика». Бюджетні місця на цю спеціальність отримають ті, хто буде в загальноукраїнському рейтингу в першій сотні. Ці місця буде закріплено за абітурієнтом.
- Прийом на навчання за регіональним замовленням здійснюється на спеціальності (предметні спеціальності, спеціалізації) та форми здобуття освіти, за якими воно надане регіональним замовником для кожного закладу вищої освіти та форми здобуття освіти.
Широка конкурсна пропозиція (широкий конкурс)
Право
ПравоПрограма забезпечує юридичну освіту широкого спектру з можливістю подальшого навчання, формування та розвиток загальних і професійних компетентностей у сфері права, що надає перспективи реалізації зайнятості та розвитку кар’єри.
Метою освітньо-наукової програми є підготовка фахівців, які на базі глибинних теоретичних знань, практичних умінь та навичок здатні розв’язувати комплексні проблеми в галузі права, здійснювати в цій галузі дослідницько-інноваційну діяльність.
Досягнення зазначеної мети передбачає глибоке переосмислення наявних та створення нових цілісних знань, професійну діяльність та практичне впровадження отриманих результатів.
Освітня складова освітньо-наукової програми підготовки доктора філософії передбачає такі цикли підготовки: гуманітарної і спеціально-правової підготовки; фундаментальної підготовки; професійної та практичної підготовки; вибіркових дисциплін.
Наукова складова освітньо-наукової програми передбачає: затвердження теми дослідження та наукового керівника (керівників) аспіранта; складання індивідуального плану наукової роботи аспіранта; проведення власного наукового дослідження; оприлюднення результатів дослідження у вигляді наукових статей, доповідей та презентацій; оформлення результатів дослідження у вигляді дисертації та оприлюднені у відповідних публікаціях.
Програма спрямована на набуття необхідних дослідницьких навиків для наукової кар’єри, викладання спеціальних дисциплін в галузі: теорія та філософія права; порівняльне правознавство; історія права та держави; конституційне право; муніципальне право; цивільне право та цивільний процес, сімейне право; міжнародно-правовий у сфері приватного права; адміністративне право і процес; фінансове право; кримінальне право та кримінологія; кримінально- виконавче право; кримінальний процес та криміналістика; судова експертиза; оперативно-розшукова діяльність.
Освітньо-наукова програма включає навчальні дисципліни з циклу загальної підготовки та додаткові дисципліни з циклу професійної підготовки, які поглиблюють дослідницькі компетентності та знання спеціальних розділів фундаментальних та професійно-орієнтованих дисциплін.
ПЕРСПЕКТИВИ ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ
Випускники можуть працювати в органах державної влади та місцевого самоврядування, державних та приватних вищих навчальних закладах, науково- дослідних інститутах, наукових центрах та юридичних компаніях.
- Я маю
- Я маю