Як формуються бюджетні місця
- Міністерство освіти і науки України, інші державні замовники визначають з окремих спеціальностей переліки предметних спеціальностей та спеціалізацій, за якими здійснюються формування та розміщення державного замовлення.
- Абітурієнти подають заяви до закладу вищої освіти. Вони можуть подати до семи заяв на чотири спеціальності (освітні програми, спеціалізації) на місця державного та регіонального замовлення, зазначивши в кожній із них пріоритетність відносно інших поданих ним заяв, при цьому показник пріоритетності 1 означає найвищу пріоритетність.
- Формується загальний список вступників за кожною освітньою програмою, для якої виділяється певна кількість бюджетних місць. Наприклад, 100 бюджетних місць для освітньої програми «Прикладна фізика». Бюджетні місця на цю спеціальність отримають ті, хто буде в загальноукраїнському рейтингу в першій сотні. Ці місця буде закріплено за абітурієнтом.
- Прийом на навчання за регіональним замовленням здійснюється на спеціальності (предметні спеціальності, спеціалізації) та форми здобуття освіти, за якими воно надане регіональним замовником для кожного закладу вищої освіти та форми здобуття освіти.
Широка конкурсна пропозиція (широкий конкурс)
Філософія
Гуманітарні наукиПрограма забезпечує професійну філософську освіту з навичками генерування нових ідей, здійснення дослідницької, науково-педагогічної та консультативно-методичної професійної діяльності у галузі філософії.
Мета програми — підготовка фахівця-доктора філософії для здійснення науково-педагогічної та консультативно-методичної професійної діяльності у галузі філософії.
Програма спрямована на підготовку, організацію та здійснення науково-дослідницької діяльності в галузі філософії, проведення дисертаційного дослідження, набуття навичок організаційно-навчальної та викладацької діяльності з філософських дисциплін у вищих навчальних закладах, консультативної діяльності з соціально-політичних, етичних, естетичних, релігійних тощо питань у державних установах, партіях, інших громадських організаціях.
Програма орієнтується на проведення професійної науково-дослідницької роботи, презентацію і публікацію результатів наукового дослідження.
Після завершення програми і захисту дисертації випускник здобуває ступінь доктора філософії і може працювати викладачем філософських дисциплін у вищих навчальних закладах, органах влади, консультантом із суспільно-політичних питань у партіях та інших громадських організаціях.
Випускник програми отримує: знання актуальних проблем і основних напрямів філософії кінця ХХ – початку ХХІ ст., філософських засад і методології наукових досліджень; знання історії розвитку та сучасного стану досліджень філософських проблем спеціальних фахових дисциплін, які належать до сфери наукових інтересів дослідника; знання концептуальних і теоретико-методологічних засад, сучасних методів наукового і філософського дослідження; знання форм узагальнення та презентації результатів філософського дослідження, вимог щодо його проведення, оформлення; знання форм, правил, прийомів і методів ведення філософських дискусій, письмового викладення тез доповідей і філософських текстів; знання методик і форм організації та здійснення навчального процесу в вищій школі; критеріїв відбору, принципів структурування змісту навчальної дисципліни, сучасних інтерактивних методів навчання, специфіки застосування новітніх освітніх технологій у вищій школі, особливостей організаторської, координаційної та управлінської діяльності вищого навчального закладу; здатність ставити оригінальні та актуальні проблеми сучасного філософування, планувати шляхи їх вирішення; здатність самостійно досліджувати філософські проблеми, актуалізувати їх і продукувати нові філософські ідеї; здатність здійснити оригінальне філософське дослідження; здатність користуватися фаховим знанням як засобом високої комунікативної активності; здатність здійснювати самостійні філософські дослідження з урахуванням спілкування з експертами різних галузей знань і представниками інших професійних груп різного рівня; спроможність вільно спілкуватися іноземною мовою в конкретній професійній/фаховій сфері; спроможність здійснювати дослідницьку діяльність на базі критичного аналізу традиційних і сучасних філософських проблем, написати дисертаційну роботу за рівнем підготовки «Доктор філософії»; спроможність критично оцінювати і прогнозувати суспільно-політичні і культурні події та явища з метою надання консультативних послуг державним установам та громадським організаціям; спроможність ефективно комунікативно взаємодіяти з філософською, науковою спільнотою у міжнародному контексті; спроможність організувати та провести дискусію, коректувати, направляти діалог на відповідність його меті.
Атестація освітньої складової освітньо-наукової програми підготовки докторів філософії за спеціальністю «Філософія» відбувається шляхом оцінювання результатів навчання здобувачів вищої освіти з певної дисципліни. Атестація здобувачів ступеня доктор філософії здійснюється постійною або спеціалізованою вченою радою, утвореною для проведення разового захисту, на підставі публічного захисту наукових досягнень у формі дисертації.
Передбачається можливість проходити стажування та брати участь у міжнародних проєктах за програмами академічного обміну (Erasmus Mundus, DAAD, Fulbright).
- Я маю
- Я маю