Як формуються бюджетні місця
- Міністерство освіти і науки України, інші державні замовники визначають з окремих спеціальностей переліки предметних спеціальностей та спеціалізацій, за якими здійснюються формування та розміщення державного замовлення.
- Абітурієнти подають заяви до закладу вищої освіти. Вони можуть подати до семи заяв на чотири спеціальності (освітні програми, спеціалізації) на місця державного та регіонального замовлення, зазначивши в кожній із них пріоритетність відносно інших поданих ним заяв, при цьому показник пріоритетності 1 означає найвищу пріоритетність.
- Формується загальний список вступників за кожною освітньою програмою, для якої виділяється певна кількість бюджетних місць. Наприклад, 100 бюджетних місць для освітньої програми «Прикладна фізика». Бюджетні місця на цю спеціальність отримають ті, хто буде в загальноукраїнському рейтингу в першій сотні. Ці місця буде закріплено за абітурієнтом.
- Прийом на навчання за регіональним замовленням здійснюється на спеціальності (предметні спеціальності, спеціалізації) та форми здобуття освіти, за якими воно надане регіональним замовником для кожного закладу вищої освіти та форми здобуття освіти.
Широка конкурсна пропозиція (широкий конкурс)
Міжнародні економічні відносини
Міжнародні відносиниПрограма орієнтована на спеціальну підготовку сучасних економістів-міжнародників з поглибленим вивченням іноземних мов, які є ініціативними та здатними до швидкої адаптації до умов та викликів сучасного міжнародного економічного середовища.
Мета програми — підготовка висококваліфікованих фахівців з міжнародних економічних відносин, які мають фундаментальні фахові знання, володіють сучасним економічним мисленням і прикладними навичками, необхідними для розв’язання завдань та проблем реалізації міжнародних зв’язків на різних рівнях. Програма реалізує підвищення рівня знань та навичок зовнішньоекономічної діяльності шляхом забезпечення міждисциплінарної та багатопрофільної підготовки фахівців зі збору, аналізу та поширення інформації стосовно сучасних процесів розвитку міжнародних економічних відносин. Орієнтована на глибоку спеціальну підготовку сучасних економістів-міжнародників з поглибленим вивченням іноземних мов, які є ініціативними та здатними до швидкої адаптації до умов та викликів сучасного міжнародного економічного середовища. Формує економістів з новим перспективним способом мислення, здатних не лише застосовувати чинні методи економічного аналізу, але й розробляти нові на базі сучасних досягнень.
Перспективи працевлаштування
Професійна діяльність у сфері міжнародних економічних відносин і міжнародних відносин, у галузі економіки, в органах і установах Міністерства закордонних справ на виконавських посадах у дипломатичних представництвах (віцеконсул, аташе, референт, дипломатичний агент, дипломатичний кур’єр, секретар дипломатичного агентства), на посадах керівників та працівників-виконавців у державних структурах та установах, підприємствах (держадміністрації, міжнародні відділи відповідних міністерств тощо) та в приватних структурах, які працюють у галузі міжнародних економічних відносин (зовнішньоекономічні відділи фірм, експертних груп тощо), у міжнародних організаціях економічного профілю. Наукова діяльність, викладацька діяльність у системі освіти (науковий співробітник в науково-дослідних і проєктних організаціях), перекладацька діяльність в галузі міжнародних відносин.
- Я маю
- Я маю