Як формуються бюджетні місця
- Міністерство освіти і науки України, інші державні замовники визначають з окремих спеціальностей переліки предметних спеціальностей та спеціалізацій, за якими здійснюються формування та розміщення державного замовлення.
- Абітурієнти подають заяви до закладу вищої освіти. Вони можуть подати до семи заяв на чотири спеціальності (освітні програми, спеціалізації) на місця державного та регіонального замовлення, зазначивши в кожній із них пріоритетність відносно інших поданих ним заяв, при цьому показник пріоритетності 1 означає найвищу пріоритетність.
- Формується загальний список вступників за кожною освітньою програмою, для якої виділяється певна кількість бюджетних місць. Наприклад, 100 бюджетних місць для освітньої програми «Прикладна фізика». Бюджетні місця на цю спеціальність отримають ті, хто буде в загальноукраїнському рейтингу в першій сотні. Ці місця буде закріплено за абітурієнтом.
- Прийом на навчання за регіональним замовленням здійснюється на спеціальності (предметні спеціальності, спеціалізації) та форми здобуття освіти, за якими воно надане регіональним замовником для кожного закладу вищої освіти та форми здобуття освіти.
Широка конкурсна пропозиція (широкий конкурс)
Міжнародна та європейська економічна інтеграція
Міжнародні відносиниПрограма має виражено практичне спрямування, надає знання щодо сучасних напрямків розвитку міжнародної та європейської економічної інтеграції, навички прийняття ефективних рішень для українських підприємств при їх інтеграції до міжнародного економічного простору та асоціації України з Європейським Союзом.
Освітній процес базується на сучасних методах освіти з використанням новітніх інформаційних технологій та з залученням викладачів-практиків високого професійного рівня.
Навчальним планом передбачені як обов’язкові дисципліни, що викладаються в рамках МЕВ, так і практичні спеціалізовані дисципліни — сучасні світові інтеграційні процеси та їх компаративні переваги, євроінтеграція України: практичні аспекти Угоди про асоціацію України з ЄС, сучасна економічна дипломатія в умовах міжнародної інтеграції, експортні стратегії України в умовах сучасних інтеграційних процесів, міжнародний трансфер і комерціалізація технологій в умовах нової промислової революції, друга іноземна мова.
У результаті навчання випускник отримує навички викладання навчальних дисциплін з галузі міжнародних відносин, зокрема економічних дисциплін; керується нормами міжнародного економічного права в міжнародних економічних відносинах; вільно спілкується двома іноземними мовами на професійному рівні, складає ділові папери та здійснює переклад.
Сфера діяльності випускників: відділи зовнішньоекономічних зв’язків підприємств, торговельні представництва за кордоном, митна служба, дипломатична та консульська служба, підрозділи державних органів управління, що займаються практичною реалізацією інтеграційних спрямувань України, міжнародні аудиторські та консалтингові компанії, науково-дослідні інститути, вищі заклади освіти.
- Я маю