Як формуються бюджетні місця
- Міністерство освіти і науки України, інші державні замовники визначають з окремих спеціальностей переліки предметних спеціальностей та спеціалізацій, за якими здійснюються формування та розміщення державного замовлення.
- Абітурієнти подають заяви до закладу вищої освіти. Вони можуть подати до семи заяв на чотири спеціальності (освітні програми, спеціалізації) на місця державного та регіонального замовлення, зазначивши в кожній із них пріоритетність відносно інших поданих ним заяв, при цьому показник пріоритетності 1 означає найвищу пріоритетність.
- Формується загальний список вступників за кожною освітньою програмою, для якої виділяється певна кількість бюджетних місць. Наприклад, 100 бюджетних місць для освітньої програми «Прикладна фізика». Бюджетні місця на цю спеціальність отримають ті, хто буде в загальноукраїнському рейтингу в першій сотні. Ці місця буде закріплено за абітурієнтом.
- Прийом на навчання за регіональним замовленням здійснюється на спеціальності (предметні спеціальності, спеціалізації) та форми здобуття освіти, за якими воно надане регіональним замовником для кожного закладу вищої освіти та форми здобуття освіти.
Широка конкурсна пропозиція (широкий конкурс)
Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії
Міжнародні відносиниОсвітня програма призначена для підготовки висококваліфікованих фахівців, здатних розв’язувати складні спеціалізовані завдання та практичні проблеми професійної діяльності у сфері міжнародних відносин, зовнішньої політики та міжнародних комунікацій, що характеризуються комплексністю та невизначеністю умов, передбачають проведення досліджень та запровадження інновацій з фаховим акцентом на дипломатичну та консульстку роботу.
В основі підготовки є вивчення декількох іноземних мов, володіння ґрунтовними знаннями теорії та практики міжнародних відносин, зовнішньої політики, міжнародної безпеки, отримання кваліфікації для політичного аналізу міжнародних відносин і зовнішньої політики держав Сходу, а також для ефективної роботи у сферах зовнішньої політики та міжнародного співробітництва.
Магістр у галузі міжнародних відносин отримує поглибленні знання з теорії та практики міжнародних відносин, зовнішньої політики, світової політики, міжнародної безпеки та конфліктології, міжнародних комунікацій, розвитку країн; кваліфікацію для комплексного аналізу та прогнозування міжнародних відносин та зовнішньої політики держав, а також для ефективної роботи у сферах зовнішньої політики та міжнародного співробітництва, у міжнародних організаціях, освітніх та науково-дослідних інституціях.
Випускники можуть займатися інформаційно-аналітичною, консультативною, експертною діяльністю у сфері зовнішньої політики, міжнародного співробітництва та міжнародних відносин, а також здійснювати педагогічну та науково-дослідницьку діяльність на різноманітних посадах, зокрема аташе, дипломатичного агента, дипломатичний кур’єра, помічника експерта зі зовнішньополітичних питань, перекладача, викладача закладу вищої освіти, експерта з суспільно-політичних питань країн/регіонів, консультанта із суспільно- політичних питань (в партіях та інших громадських організаціях), консультанта із суспільно- політичних питань країн/регіонів, політичного оглядача, аналітика-референта прес-служби зовнішньополітичного відомства або дипломатичної установи, аналітика-міжнародника відділу зв’язків з громадськістю державних установ, комерційних структур, спільних підприємств.
- Я маю