Як формуються бюджетні місця
- Міністерство освіти і науки України, інші державні замовники визначають з окремих спеціальностей переліки предметних спеціальностей та спеціалізацій, за якими здійснюються формування та розміщення державного замовлення.
- Абітурієнти подають заяви до закладу вищої освіти. Вони можуть подати до семи заяв на чотири спеціальності (освітні програми, спеціалізації) на місця державного та регіонального замовлення, зазначивши в кожній із них пріоритетність відносно інших поданих ним заяв, при цьому показник пріоритетності 1 означає найвищу пріоритетність.
- Формується загальний список вступників за кожною освітньою програмою, для якої виділяється певна кількість бюджетних місць. Наприклад, 100 бюджетних місць для освітньої програми «Прикладна фізика». Бюджетні місця на цю спеціальність отримають ті, хто буде в загальноукраїнському рейтингу в першій сотні. Ці місця буде закріплено за абітурієнтом.
- Прийом на навчання за регіональним замовленням здійснюється на спеціальності (предметні спеціальності, спеціалізації) та форми здобуття освіти, за якими воно надане регіональним замовником для кожного закладу вищої освіти та форми здобуття освіти.
Широка конкурсна пропозиція (широкий конкурс)
Готельно-ресторанна справа
Сфера обслуговуванняПредметом вивчення програми є процес створення та управління підприємствами сфери обслуговування, зокрема готельних, ресторанних і санаторно-курортних комплексів, підприємств розваг, відпочинку, лікувально-оздоровчого напряму тощо.
Фахівець у галузі готельно-ресторанної справи отримує знання щодо організації процесу обслуговування у готельних, ресторанних та санаторно-курортних комплексах, володіє сучасними інформаційними та комунікаційними технологіями.
Предметом вивчення є процес управління та впровадження інновацій на підприємствах сфери обслуговування, зокрема готельних, ресторанних та санаторно-курортних комплексів, підприємств spa-wellness індустрії, підприємств розваг, відпочинку, лікувально-оздоровчого напряму тощо.
Магістри з готельно-ресторанної справи можуть працювати на наступних посадах:
- генеральний директор (керівник) готельного або туристичного підприємства (туристичного готелю, конгрес-готелю, курортного готелю, пансіонату, спортивно-оздоровчого комплексу, бази відпочинку, санаторію тощо);
- топ-менеджер закладу готельно-ресторанного господарства;
- готельєр;
- ресторатор;
- керівник структурного підрозділу підприємства готельного господарства (відділу фінансів, маркетингу, логістики, по роботі з персоналом тощо);
- спеціаліст з адміністративної роботи (головний адміністратор служби прийому та розміщення у готелі, менеджер, адміністратор);
- керівник (провідний фахівець) зі сфери гостинності та туризму у державних органах та органах місцевого самоврядування;
- викладач навчального закладу.
- Я маю
- Я маю