Як формуються бюджетні місця
- Міністерство освіти і науки України, інші державні замовники визначають з окремих спеціальностей переліки предметних спеціальностей та спеціалізацій, за якими здійснюються формування та розміщення державного замовлення.
- Абітурієнти подають заяви до закладу вищої освіти. Вони можуть подати до семи заяв на чотири спеціальності (освітні програми, спеціалізації) на місця державного та регіонального замовлення, зазначивши в кожній із них пріоритетність відносно інших поданих ним заяв, при цьому показник пріоритетності 1 означає найвищу пріоритетність.
- Формується загальний список вступників за кожною освітньою програмою, для якої виділяється певна кількість бюджетних місць. Наприклад, 100 бюджетних місць для освітньої програми «Прикладна фізика». Бюджетні місця на цю спеціальність отримають ті, хто буде в загальноукраїнському рейтингу в першій сотні. Ці місця буде закріплено за абітурієнтом.
- Прийом на навчання за регіональним замовленням здійснюється на спеціальності (предметні спеціальності, спеціалізації) та форми здобуття освіти, за якими воно надане регіональним замовником для кожного закладу вищої освіти та форми здобуття освіти.
Широка конкурсна пропозиція (широкий конкурс)
Медична психологія
Охорона здоров’яОсвітньо-професійна програма має прикладну орієнтацію в галузі охорони здоров’я, профілактики, діагностики та лікування захворювань людини пов’язаних із психічним здоров’ям.
Мета програми: формування здатності здобувачів освіти застосовувати набуті знання, уміння та навички з фундаментальних клінічних і професійно-орієнтованих дисциплін, загальні та спеціальні компетентності для вирішення професійних завдань діяльності лікаря-психолога в галузі охорони здоровʼя, сфера застосування яких передбачена переліком фізіологічних станів, симптомів та синдромів захворювань, що потребують психодіагностичних обстежень, психологічного супроводу, надання екстреної психологічної допомоги при кризових станах, психотерапевтичної та медико-психологічної допомоги як основного методу лікування, та у комплексі лікувально-реабілітаційних та профілактичних заходів при соматичній, психосоматичній та психічній патології.
Об’єкт вивчення та/або діяльності медичної психології: сфера охорони психічного здоров’я людини.
Цілі навчання: підготовка фахівців, здатних розв’язувати складні задачі та проблеми інноваційного характеру у сфері охорони психічного здоров’я населення, психопрофілактику, психодіагностику, психокорекцію та лікування захворювань пов’язаних з психічним здоров'ям, що характеризуються невизначеністю умов та вимог і можуть передбачати необхідність проведення досліджень та/або здійснення інновацій.
Теоретичний зміст предметної області: наукові концепції (теорії) охорони психічного здоров'я людини. Профілактики, діагностики та лікування захворювань, пов’язаних з порушенням психічного здоров'я людини. Методи, методики та технології: анамнестичні, клінічні, лабораторні, медико-психологічні та функціональні методи діагностики, лікування та профілактики психічного здоров'я людини.
Інструменти та обладнання: сучасні діагностичні, лікувальні засоби, предмети та прилади, зокрема, аудіо/відеоапаратура, комп'ютерна техніка, мультимедійне обладнання, програми статистичної обробки та візуалізації даних.
Особливості програми Програма передбачає теоретичну, практичну та науково-дослідну підготовку; лише денна форма навчання; обов’язковим є проходження інтернатури після завершення навчання за програмою для одержання кваліфікації «лікар-психолог».
Мультидисциплінарне викладання фундаментальних та гуманітарних дисциплін забезпечується біологічним, хімічним, фізичним, радіофізичним філософським, історичним та філологічним факультетами університету. Клінічними базами медичного факультету є клініки НАМН України та обласні клінічні лікарні.
Особливою перевагою ОП Медична психологія є наявність найкращої клінічної бази – клініки НАМН «Інститут неврології, психіатрії та наркології» та одного з найкращих в Україні багатопрофільного симуляційного центру, які дають можливість закріплювати та розвивати отримані теоретичні знання та практичні навички.
Після проходження спеціалізації в інтернатурі та отримання кваліфікації лікаря-спеціаліста за спеціальністю «Медична психологія» може виконувати професійну роботу на посаді лікаря-психолога та продовжити навчання за програмою третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти, а також набути додаткові кваліфікації в системі освіти дорослих.
- Я маю