Як формуються бюджетні місця
- Міністерство освіти і науки України, інші державні замовники визначають з окремих спеціальностей переліки предметних спеціальностей та спеціалізацій, за якими здійснюються формування та розміщення державного замовлення.
- Абітурієнти подають заяви до закладу вищої освіти. Вони можуть подати до семи заяв на чотири спеціальності (освітні програми, спеціалізації) на місця державного та регіонального замовлення, зазначивши в кожній із них пріоритетність відносно інших поданих ним заяв, при цьому показник пріоритетності 1 означає найвищу пріоритетність.
- Формується загальний список вступників за кожною освітньою програмою, для якої виділяється певна кількість бюджетних місць. Наприклад, 100 бюджетних місць для освітньої програми «Прикладна фізика». Бюджетні місця на цю спеціальність отримають ті, хто буде в загальноукраїнському рейтингу в першій сотні. Ці місця буде закріплено за абітурієнтом.
- Прийом на навчання за регіональним замовленням здійснюється на спеціальності (предметні спеціальності, спеціалізації) та форми здобуття освіти, за якими воно надане регіональним замовником для кожного закладу вищої освіти та форми здобуття освіти.
Широка конкурсна пропозиція (широкий конкурс)
Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності
Управління та адмініструванняМенеджмент зовнішньоекономічної діяльності — це управління виробничо-господарською і комерційною діяльністю підприємства, пов’язаною з його виходом на зовнішній ринок, у міжнародне середовище з метою більш повного використання зовнішніх факторів економічного росту.
Сучасне покоління управлінців з зовнішньоекономічної діяльності відіграє центральну роль у забезпеченні конкурентоспроможності організації в міжнародному середовищі. Професіонал в області менеджменту ЗЕД повинен оперативно і гнучко вирішувати проблеми ефективного виходу українських підприємств на зовнішній ринок. Це вимагає набуття знань, умінь і навичок з багатьох суміжних наукових напрямків і видів практичної діяльності — економіки, фінансів, маркетингу, менеджменту, міжнародних відносин, сучасних інформаційних технологій і знання іноземних мов.
Освітня модель підготовки менеджерів ЗЕД дозволяє випускникам обіймати на національному та міжнародному рівнях велику кількість посад, основними з яких є керівники і помічники керівників підприємств, організацій, установ та їх підрозділів, експерт з зовнішньоекономічних зв’язків, менеджер з зовнішньоекономічних зв’язків, з комерційної діяльності та управління підприємством, з досліджень ринку і вивчення громадської думки, з підбору, забезпечення та використання персоналу, з надання послуг юридичним особам, з інформації, з логістики, з реклами, торгового посередництва.
- Я маю
- Я маю