Як формуються бюджетні місця
- Міністерство освіти і науки України, інші державні замовники визначають з окремих спеціальностей переліки предметних спеціальностей та спеціалізацій, за якими здійснюються формування та розміщення державного замовлення.
- Абітурієнти подають заяви до закладу вищої освіти. Вони можуть подати до семи заяв на чотири спеціальності (освітні програми, спеціалізації) на місця державного та регіонального замовлення, зазначивши в кожній із них пріоритетність відносно інших поданих ним заяв, при цьому показник пріоритетності 1 означає найвищу пріоритетність.
- Формується загальний список вступників за кожною освітньою програмою, для якої виділяється певна кількість бюджетних місць. Наприклад, 100 бюджетних місць для освітньої програми «Прикладна фізика». Бюджетні місця на цю спеціальність отримають ті, хто буде в загальноукраїнському рейтингу в першій сотні. Ці місця буде закріплено за абітурієнтом.
- Прийом на навчання за регіональним замовленням здійснюється на спеціальності (предметні спеціальності, спеціалізації) та форми здобуття освіти, за якими воно надане регіональним замовником для кожного закладу вищої освіти та форми здобуття освіти.
Широка конкурсна пропозиція (широкий конкурс)
Екологічна безпека
Природничі наукиПрограма забезпечує підготовку висококваліфікованих фахівців у галузі екологічної безпеки, здатних розв’язувати наукові та практичні завдання щодо зменшення антропогенного впливу на довкілля, розроблювати ефективні екологобезпечні заходи.
Програма передбачає активну навчальну та студентську науково—дослідну роботу, участь у виконанні міжнародних проєктів, формування здатності використовувати знання та досвід сучасних наук про довкілля, екологічну безпеку в життєдіяльності людини, а також викладання окремих дисциплін англійською мовою, міжнародну мобільність студентів, навчання у закордонних закладах вищої освіти.
Випускники, які навчалися за освітньо-професійною програмою «Екологічна безпека», адаптовані до роботи в таких галузях економіки, як-от: наукова та технічна діяльність, дослідження й експериментальні розробки у сфері природничих і технічних наук, консультування з питань екобезпеки, надання послуг технічного консультування в галузі екобезпеки, мисливство та надання пов’язаних із ним послуг, діяльність у сферах архітектури та інжинірингу.
Випускники отримують практичні компетентності на рівні новітніх досягнень, необхідних для дослідницької та інноваційної діяльності у сфері екологічної безпеки. Зокрема вони можуть критично осмислювати екологічні проблеми, ухвалювати управлінські рішення в процесі здійснення професійної діяльності у сфері екологічної безпеки, організовувати роботи, пов’язані з оцінкою екологобезпечної ситуації, самостійно розробляти екологічні проєкти, генерувати нові ідеї, використовувати в професійній діяльності знання щодо технологій ліквідації та попередження аварій.
Магістри отримують ґрунтовні знання основ міжнародного законодавства з екологічної безпеки, здатність застосовувати отримані знання згідно з вимогами гармонізації національного законодавства із забезпечення екологічної безпеки з Європейським Союзом.
Майбутні фахівці у галузі екологічної безпеки беруть участь у польових навчальних та виробничих практиках. У навчальному процесі використовуються сучасні освітні технології: розв’язання проблемних ситуацій, інтерактивні методи, розроблення проєктів, інформаційно-комп’ютерні, саморозвивальні та пасивні (пояснювально-ілюстративні) технології та методи.
Студенти, які навчалися за освітніми програмами в інших університетах України та за кордоном, отримують можливість щодо перезарахування освітніх кредитів відповідно до довідки про академічну мобільність. Важливим аспектом під час навчання є можлива участь у міжнародних програмах та проєктах Erasmus+.
- Я маю
- Я маю