Як формуються бюджетні місця
- Міністерство освіти і науки України, інші державні замовники визначають з окремих спеціальностей переліки предметних спеціальностей та спеціалізацій, за якими здійснюються формування та розміщення державного замовлення.
- Абітурієнти подають заяви до закладу вищої освіти. Вони можуть подати до семи заяв на чотири спеціальності (освітні програми, спеціалізації) на місця державного та регіонального замовлення, зазначивши в кожній із них пріоритетність відносно інших поданих ним заяв, при цьому показник пріоритетності 1 означає найвищу пріоритетність.
- Формується загальний список вступників за кожною освітньою програмою, для якої виділяється певна кількість бюджетних місць. Наприклад, 100 бюджетних місць для освітньої програми «Прикладна фізика». Бюджетні місця на цю спеціальність отримають ті, хто буде в загальноукраїнському рейтингу в першій сотні. Ці місця буде закріплено за абітурієнтом.
- Прийом на навчання за регіональним замовленням здійснюється на спеціальності (предметні спеціальності, спеціалізації) та форми здобуття освіти, за якими воно надане регіональним замовником для кожного закладу вищої освіти та форми здобуття освіти.
Широка конкурсна пропозиція (широкий конкурс)
Фізіологія людини і тварин
БіологіяФізіологія людини та тварин вивчає механізми і закономірності життєдіяльності організмів, їхню взаємодію із навколишнім середовищем, поведінку в різних умовах існування, а також на різних етапах еволюційного та індивідуального розвитку.
Магістерська освітньо-професійна програма «Фізіологія людини і тварин» кафедри фізіології людини та тварин Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна – подовження першого (бакалаврського) рівня вищої освіти, де на 8 кафедрах біологічного факультету вивчається не тільки класична фізіологія, а й сучасний напрямок біології – молекулярний рівень протікання процесів на рівні живої клітини. Унікальність ОПП «Фізіологія людини і тварин» полягає:
- Окремий набір на другий (магістерський) рівень вищої освіти;
- Одержання спеціальних знань з фізіології людини і тварин надає можливість самостійної професійної оцінки стану власного організму і можливих шляхів його корекції;
- Наявність великої кількості дисциплін за вибором (6 пар, в кожній з яких можна обрати одну за бажанням), що забезпечує можливість обрання майбутнього напряму розвитку спеціальних знань і професійних навичок, щодо наступної науково-дослідної діяльності у сферах пріоритетних напрямків сучасної біології;
- Можливість отримати підготовку з класичної фізіології людини та тварин (курси Імунофізіологія, Фізіологія поведінки, Основи патологічної фізіології, Сучасні проблеми нейрофізіології, Психофізіологічна діагностика функціональних станів організму), а також сучасного напрямку біології (курси Молекулярна фізіологія, Сигналінг, Культивування стовбурових клітин, Моніторинг адаптаційних ресурсів, Фізіологія адаптацій та екстремальних станів);
- Наявність курсів, які дозволяють отримати підготовку з унікального напряму – Кріобіологія (курси Сучасні проблеми кріобіології, Корекція ендокринних патологій в експерименті і клініці, Кріоконсервування стовбурових клітин).
ОПП «Фізіологія людини і тварин» – готує спеціалістів, які можуть подовжити навчання на третьому (аспірантура) рівні або працевлаштуватися в Інституті проблем кріобіології і кріомедицини НАН України, що суттєво підвищує їх конкурентну здатність на ринку праці. Цей напрям забезпечується проходженням виробничої та науково-дослідної практики на базі цього інституту, а також виконання дипломної роботи з використання сучасних методів дослідження на унікальному обладнанні академічної установи.
Практична направленість програми – одержання здобувачами вищої освіти навичок, які є необхідними для подальшої наукової та професійної кар’єри безпосередньо на підприємстві не тільки в галузі фізіології людини і тварин, а й у використанні сучасних кріотехнологій для експериментальної і медичної біології. Підготовка в царині кріофізіології і кріоендокринології – пріоритетність ОПП «Фізіологія людини і тварин» і є унікальною серед усіх ЗВО України, які забезпечують навчання в спеціальності 09 – Біологія.
Науково-дослідна частина Інституту проблем кріобіології і кріомедицини НАН України (базова установа з професійної підготовки ОПП «Фізіологія людини і тварин») запрацює в режимі off-line і, крім того, має кафедру ЮНЕСКО, що дозволяє молоді стажуватися за кордоном.
Випускники кафедри подовжують навчання в аспірантурі Інституту проблем кріобіології і кріомедицини НАН України (Каверинська А. рік випуску 2020), працюють в сучасних лабораторіях Харкова (Духаніна М. працює в «Евіва», випуск 2018 року) та за кордоном (Костина І. – Германія, Сударенко Ю. – Швейцарія – обидва випуски 2021 року)
- Я маю