Як формуються бюджетні місця
- Міністерство освіти і науки України, інші державні замовники визначають з окремих спеціальностей переліки предметних спеціальностей та спеціалізацій, за якими здійснюються формування та розміщення державного замовлення.
- Абітурієнти подають заяви до закладу вищої освіти. Вони можуть подати до семи заяв на чотири спеціальності (освітні програми, спеціалізації) на місця державного та регіонального замовлення, зазначивши в кожній із них пріоритетність відносно інших поданих ним заяв, при цьому показник пріоритетності 1 означає найвищу пріоритетність.
- Формується загальний список вступників за кожною освітньою програмою, для якої виділяється певна кількість бюджетних місць. Наприклад, 100 бюджетних місць для освітньої програми «Прикладна фізика». Бюджетні місця на цю спеціальність отримають ті, хто буде в загальноукраїнському рейтингу в першій сотні. Ці місця буде закріплено за абітурієнтом.
- Прийом на навчання за регіональним замовленням здійснюється на спеціальності (предметні спеціальності, спеціалізації) та форми здобуття освіти, за якими воно надане регіональним замовником для кожного закладу вищої освіти та форми здобуття освіти.
Широка конкурсна пропозиція (широкий конкурс)
Генетика
БіологіяГенетика, завдяки універсальності генетичного коду, лежить в основі вивчення спадковості і мінливості організмів та організації спадкового матеріалу всіх форм життя від вірусів до людини, з метою розроблення методів управління спадковістю живих організмів. Програма забезпечує всебічну фахову освіту в галузі генетики та суміжних областей біології з можливістю подальшого навчання, успішного працевлаштування та розвитку кар’єри.
Генетика як така сьогодні, напевно, не потребує спеціального представлення. Вона у кожного на слуху: ДНК-тести, ПЛР-діагностика, генетично модифіковані організми, спадкові захворювання, репродуктивні технології… Кожен стикається з цим мало не щодня. Опанування запропонованої освітньої програми комусь може допомогти більш свідомо користуватися наявними на ринку пропозиціями у повсякденому житті, іншим, навпаки, віднайти себе як професіонала у пов'язаних з генетикою видах діяльності.
Що саме біологічний факультет може Вам сьогодні запропонувати?
Навчальний план, складений з урахування сучасних тенденцій розвитку науки генетики.
Разом з досвідченими наставниками Ви:
- зможете опанувати класичні та молекулярно-генетичні підходи та методики вивчення спадковості та мінливості;
- зрозумієте, які є способи втручання у генетичний матеріал живих істот, і якими можуть бути наслідки таких втручань;
- дослідите, як випадкові мутації розповсюджуються у поколіннях окремих клітин, в сім'ях, крізь багато поколінь в популяціях, і яким чином люди використовують ці закономірності для встановлення спорідненості, для виявлення еволюційно значущих подій, для відстеження епідемій тощо;
- візьмете участь у реальному науковому дослідженні з генетики, отримаєте та опрацюєте дані, сформулюєте та захистите висновки.
Маємо власну матеріальну базу Каразінського університету для відпрацювання класичних та сучасних методів генетики, утім можемо також запропонувати можливість пройти стажування на базі установ-партнерів.
Пропонуємо широкий вибір організмів (модельні організми, сільськогосподарські важливі тварини та рослини, людина) та рівнів організації (молекулярно-генетичний, клітинний, організмовий, сімейний, популяційний) для проведення власного наукового дослідження!
Прагнемо надати якісну освіту попри пандемію та війну! Наш метод – індивідуальний підхід до кожного здобувача. Генетик, як ніхто інший, розуміє унікальність кожної живої істоти та важливість створення не менш унікальних зовнішніх умов для реалізації її генетичного потенціалу. Досягаємо цього через спілкування в режимі реального часу, через партнерські взаємодії.
Освітня програма генетика може стати Вашим упевненим кроком на шляху до наукової кар'єри! Адже кваліфікаційна робота магістра є необхідним етапом для подальшого вступу до аспірантури та здобуття наукового ступеня доктора філософії в Україні та за кордоном.
Але на сьогодні знання та навички професіонала-генетика мають попит не тільки в науці. Випускники-генетики працюють в діагностичних лабораторіях (методами молекулярної генетики виявляють інфекції, спадкові хвороби; методами цитогенетики – хромосомні аномалії), в експертно-криміналістичних центрах (встановлюють приналежність біоматеріалу, встановлюють батьківство, проводять експертизу на наявність генетично модифікованих організмів), в агрохолдингах (отримують нові сорти та продуктивні гібриди рослин). Знання та навички генетиків можуть бути корисними заводчикам та власникам розплідників елітних порід тварин. Тим, хто тільки-но здобув диплом бакалавра з біології чи з іншої спеціальності, і тим, хто вже має повну вищу освіту; тим, хто прагне працювати за цим фахом, та тим, хто хоче зрозуміти себе та життя навколо, бо генетика – це про кожного з нас! Про наше коріння, про продовження роду, про здоров'я наших дітей, про розвиток життя на Землі.
- Я маю