Як формуються бюджетні місця
- Міністерство освіти і науки України, інші державні замовники визначають з окремих спеціальностей переліки предметних спеціальностей та спеціалізацій, за якими здійснюються формування та розміщення державного замовлення.
- Абітурієнти подають заяви до закладу вищої освіти. Вони можуть подати до семи заяв на чотири спеціальності (освітні програми, спеціалізації) на місця державного та регіонального замовлення, зазначивши в кожній із них пріоритетність відносно інших поданих ним заяв, при цьому показник пріоритетності 1 означає найвищу пріоритетність.
- Формується загальний список вступників за кожною освітньою програмою, для якої виділяється певна кількість бюджетних місць. Наприклад, 100 бюджетних місць для освітньої програми «Прикладна фізика». Бюджетні місця на цю спеціальність отримають ті, хто буде в загальноукраїнському рейтингу в першій сотні. Ці місця буде закріплено за абітурієнтом.
- Прийом на навчання за регіональним замовленням здійснюється на спеціальності (предметні спеціальності, спеціалізації) та форми здобуття освіти, за якими воно надане регіональним замовником для кожного закладу вищої освіти та форми здобуття освіти.
Широка конкурсна пропозиція (широкий конкурс)
Філософія
Гуманітарні наукиФілософія — особлива форма пізнання світу, що виробляє систему знань про фундаментальні принципи буття людини, про найзагальніші суттєві характеристики людського ставлення до природи, суспільства та духовного життя у всіх його основних проявах.
Філософія прагне раціональними засобами створити гранично узагальнену картину світу і місця людини у ньому, досліджуючи пізнавальне, ціннісне, соціально-політичне, моральне й естетичне ставлення людини до світу. Своїм основним завданням філософія має встановлення перших, основних істин, які слугують першоосновою або принципами для інших істин.
Підготовка здобувачів вищої освіти освітнього рівня магістр зосереджена на вивченні дисциплін фундаментальної та фахової підготовки, як-то: «Філософія культури», «Філософія науки», «Філософія релігії», «Філософія мистецтва», «Філософія права», «Філософія психоаналізу», «Філософія історії та історіософія», «Філософія політики». Навчальний план підготовки філософів-магістрів містить 14 авторських курсів. Студенти мають можливість здійснити філософське дослідження за самостійно обраною темою та втілити його результати в наукові публікації, текст дипломної роботи, за результатами захисту якої отримують кваліфікацію «магістр з філософії, викладач».
Перспективи працевлаштування
Випускники можуть працювати викладачами філософських дисциплін ЗВО, асистентами, викладачами філософських дисциплін середніх навчальних закладів, консультантами із суспільно-політичних питань (у партіях та інших громадських організаціях), завідувачами навчального кабінету (філософії).
- Я маю
- Я маю