Як формуються бюджетні місця
- Міністерство освіти і науки України, інші державні замовники визначають з окремих спеціальностей переліки предметних спеціальностей та спеціалізацій, за якими здійснюються формування та розміщення державного замовлення.
- Абітурієнти подають заяви до закладу вищої освіти. Вони можуть подати до семи заяв на чотири спеціальності (освітні програми, спеціалізації) на місця державного та регіонального замовлення, зазначивши в кожній із них пріоритетність відносно інших поданих ним заяв, при цьому показник пріоритетності 1 означає найвищу пріоритетність.
- Формується загальний список вступників за кожною освітньою програмою, для якої виділяється певна кількість бюджетних місць. Наприклад, 100 бюджетних місць для освітньої програми «Прикладна фізика». Бюджетні місця на цю спеціальність отримають ті, хто буде в загальноукраїнському рейтингу в першій сотні. Ці місця буде закріплено за абітурієнтом.
- Прийом на навчання за регіональним замовленням здійснюється на спеціальності (предметні спеціальності, спеціалізації) та форми здобуття освіти, за якими воно надане регіональним замовником для кожного закладу вищої освіти та форми здобуття освіти.
Широка конкурсна пропозиція (широкий конкурс)
Астрономія та космічна інформатика (освітньо-наукова програма)
Природничі наукиЗа освітньо-науковою програмою «Астрономія та космічна інформатика» фізичний факультет готує фахівців за освітнім ступенем магістра за спеціальністю «104 - Фізика та астрономія». Програма орієнтує майбутніх студентів на сучасні напрямки досліджень у галузі астрофізики, планетної астрономії та космічної інформатики. Основна увага приділяється науковим дослідженням, отриманню наукових результатів, обробкою значних масивів даних, їхньому представленню у сучасних наукових виданнях. По закінченню дворічного навчання студенти отримують повну вищу освіту і можуть працювати на посадах наукових працівників, викладачами навчальних закладів, розробниками програмного забезпечення, фахівцями в ІТ сфері, репетиторами та навіть фінансовими аналітиками. Завдяки отриманим теоретичним знання та практичним навичкам з різних спеціалізацій астрофізики, з комп’ютерного моделювання астрономічних процесів та явищ, розробки програмного забезпечення, студенти мають змогу успішно працевлаштуватися на сучасному ринку праці. Високий рівень підготовки фахівців за даною освітньою програмою дозволяє побудувати успішну кар'єру та отримати високий матеріальний статок не тільки в Україні, а й у зарубіжних країнах, чому є багато прикладів.
Перевагами навчання за програмою є висока стипендія, можливість навчання у закордонних навчальних закладах за програмами подвійних дипломів та академічного обміну, реалізація бажання в проведенні власних наукових досліджень та гнучкий графік роботи, що дозволяє працевлаштування паралельно з навчанням. Програма дозволяє створити надійне підґрунтя для подальшого навчання в аспірантурі. У разі потреби, студент може навчатися на двох освітніх програмах одночасно та працювати у позаурочний час.
Вступити на навчання за освітньою програмою “Астрономія та космічна інформатика” можуть не тільки випускники закладів вищої освіти, які здобули освітній ступень бакалавра, але й особи що мають диплом магістра або спеціаліста, отриманий за іншою спеціальністю. Чекаємо на вас, дорогі наші абітурієнти!
- Я маю