Як формуються бюджетні місця
- Міністерство освіти і науки України, інші державні замовники визначають з окремих спеціальностей переліки предметних спеціальностей та спеціалізацій, за якими здійснюються формування та розміщення державного замовлення.
- Абітурієнти подають заяви до закладу вищої освіти. Вони можуть подати до семи заяв на чотири спеціальності (освітні програми, спеціалізації) на місця державного та регіонального замовлення, зазначивши в кожній із них пріоритетність відносно інших поданих ним заяв, при цьому показник пріоритетності 1 означає найвищу пріоритетність.
- Формується загальний список вступників за кожною освітньою програмою, для якої виділяється певна кількість бюджетних місць. Наприклад, 100 бюджетних місць для освітньої програми «Прикладна фізика». Бюджетні місця на цю спеціальність отримають ті, хто буде в загальноукраїнському рейтингу в першій сотні. Ці місця буде закріплено за абітурієнтом.
- Прийом на навчання за регіональним замовленням здійснюється на спеціальності (предметні спеціальності, спеціалізації) та форми здобуття освіти, за якими воно надане регіональним замовником для кожного закладу вищої освіти та форми здобуття освіти.
Широка конкурсна пропозиція (широкий конкурс)
Прикладна фізика енергетичних систем
Природничі наукиПрикладна фізика енергетичних систем — це система фундаментальних та прикладних знань у галузі фізики і техніки, орієнтована на вирішення всього комплексу питань в енергетиці.
Навчання в магістратурі за освітньою програмою «Прикладна фізика енергетичних систем» передбачає отримання здобувачами фундаментальних та прикладних знань з інформаційних технологій у фізико-енергетичних системах, моделювання процесів у енергетичних системах, комп’ютерної візуалізації та обробки даних, обчислювальної теплофізики, енергозбереження та енергоменеджменту, сонячної енергетики, новітньої нетрадиційної енергетики тощо.
Фахівці з прикладної фізики, енергетики та енергоменеджменту здатні вирішувати весь спектр питань енергетичної галузі, пов’язаних, зокрема, з проведенням енергоаудиту, розробкою програмного забезпечення та комп’ютерним моделюванням енергетичних систем.
Випускники магістратури можуть працювати в провідних наукових, науково-виробничих та виробничих закладах та організаціях різної форми власності, а також на енергогенеруючих та енергорозподільних підприємствах України.
- Я маю