Як формуються бюджетні місця
- Міністерство освіти і науки України, інші державні замовники визначають з окремих спеціальностей переліки предметних спеціальностей та спеціалізацій, за якими здійснюються формування та розміщення державного замовлення.
- Абітурієнти подають заяви до закладу вищої освіти. Вони можуть подати до семи заяв на чотири спеціальності (освітні програми, спеціалізації) на місця державного та регіонального замовлення, зазначивши в кожній із них пріоритетність відносно інших поданих ним заяв, при цьому показник пріоритетності 1 означає найвищу пріоритетність.
- Формується загальний список вступників за кожною освітньою програмою, для якої виділяється певна кількість бюджетних місць. Наприклад, 100 бюджетних місць для освітньої програми «Прикладна фізика». Бюджетні місця на цю спеціальність отримають ті, хто буде в загальноукраїнському рейтингу в першій сотні. Ці місця буде закріплено за абітурієнтом.
- Прийом на навчання за регіональним замовленням здійснюється на спеціальності (предметні спеціальності, спеціалізації) та форми здобуття освіти, за якими воно надане регіональним замовником для кожного закладу вищої освіти та форми здобуття освіти.
Широка конкурсна пропозиція (широкий конкурс)
Психологія
Соціальні та поведінкові наукиПрограма передбачає засвоєння фундаментальних, професійних та практичних компонентів підготовки (у вигляді навчальних дисциплін, педагогічної та виробничої практик, виконання та захист кваліфікаційної роботи) в області психології, що відповідає сучасним світовим вимогам до фахівців з психології.
Навчання за програмою спрямоване на підготовку психологів-фахівців, які здатні на професійному рівні:
- реалізовувати на практиці здобуті загальнонаукові та загально професійні знання;
- вільно орієнтуватися в сучасних теоретичних підходах;
- застосовувати сучасні методи психодіагностики, консультування, психокорекції, психотерапії, багатомірного статистичного аналізу;
Програма передбачає формування компетентностей, які надають можливість працевлаштування у різних сферах суспільства.
Сферою діяльності магістрів психології є:
- науково-дослідні лабораторії;
- психологічні центри, зокрема з діагностики та консультування;
- психологічні служби середніх і вищих навчальних закладів, установ.
Магістри психології можуть обіймати посади психолога, наукового співробітника, психолога консультанта, викладача середніх навчальних закладів, викладача закладів вищої освіти.
Після закінчення програми магістр психології може продовжити навчання на наступному рівні вищої освіти – доктор філософії.
- Я маю
- Я маю