Як формуються бюджетні місця
- Міністерство освіти і науки України, інші державні замовники визначають з окремих спеціальностей переліки предметних спеціальностей та спеціалізацій, за якими здійснюються формування та розміщення державного замовлення.
- Абітурієнти подають заяви до закладу вищої освіти. Вони можуть подати до семи заяв на чотири спеціальності (освітні програми, спеціалізації) на місця державного та регіонального замовлення, зазначивши в кожній із них пріоритетність відносно інших поданих ним заяв, при цьому показник пріоритетності 1 означає найвищу пріоритетність.
- Формується загальний список вступників за кожною освітньою програмою, для якої виділяється певна кількість бюджетних місць. Наприклад, 100 бюджетних місць для освітньої програми «Прикладна фізика». Бюджетні місця на цю спеціальність отримають ті, хто буде в загальноукраїнському рейтингу в першій сотні. Ці місця буде закріплено за абітурієнтом.
- Прийом на навчання за регіональним замовленням здійснюється на спеціальності (предметні спеціальності, спеціалізації) та форми здобуття освіти, за якими воно надане регіональним замовником для кожного закладу вищої освіти та форми здобуття освіти.
Широка конкурсна пропозиція (широкий конкурс)
Інженерна геологія
Природничі наукиМета програми — формування глибоких фундаментальних знань, навичок інженерно-геологічних досліджень; конкурентоспроможного фахівця, здатного виконувати професійні завдання науково-дослідного, інноваційного та прикладного характеру в галузі інженерної геології, інженерної гідрогеології, геотехніки, забезпечувати зв’язок між геологічною наукою та практичною діяльністю у професійній і науковій сфері, легко адаптуватися до сучасних технологій у професійній сфері.
Освіта в галузі інженерної геології.
Розвиток комплексу загальних і спеціальних компетентностей, необхідних професіоналу-досліднику, який спеціалізується на проведенні інженерно-геологічних досліджень, прогнозуванні змінення умов будівництва та експлуатації інженерних споруд, моделюванні сучасних геологічних процесів у сфері взаємодії будівель і споруд з геологічним середовищем.
Перспективи у працевлаштуванні:
– інженер-геолог;
– інженер-гідрогеолог;
– інженер-геотехнік.
Наукова діяльність:
– науковий співробітник (геотехніка).
Розв’язання виробничих і наукових завдань з вивчення інженерно-геологічних умов територій і ділянок, прогнозування процесів взаємодії реальних і проєктованих споруд з геологічним середовищем, розроблення заходів з технічної меліорації, інженерної підготовки та захисту територій від небезпечних геологічних процесів, геотехнічного моніторингу територій та об’єктів.
Виробничі підприємства, науково-дослідні, проєктні організації та установи різних типів, форм власності, підпорядкування геологічної галузі.
- Я маю
- Я маю