Як формуються бюджетні місця
- Міністерство освіти і науки України, інші державні замовники визначають з окремих спеціальностей переліки предметних спеціальностей та спеціалізацій, за якими здійснюються формування та розміщення державного замовлення.
- Абітурієнти подають заяви до закладу вищої освіти. Вони можуть подати до семи заяв на чотири спеціальності (освітні програми, спеціалізації) на місця державного та регіонального замовлення, зазначивши в кожній із них пріоритетність відносно інших поданих ним заяв, при цьому показник пріоритетності 1 означає найвищу пріоритетність.
- Формується загальний список вступників за кожною освітньою програмою, для якої виділяється певна кількість бюджетних місць. Наприклад, 100 бюджетних місць для освітньої програми «Прикладна фізика». Бюджетні місця на цю спеціальність отримають ті, хто буде в загальноукраїнському рейтингу в першій сотні. Ці місця буде закріплено за абітурієнтом.
- Прийом на навчання за регіональним замовленням здійснюється на спеціальності (предметні спеціальності, спеціалізації) та форми здобуття освіти, за якими воно надане регіональним замовником для кожного закладу вищої освіти та форми здобуття освіти.
Широка конкурсна пропозиція (широкий конкурс)
Міжнародний бізнес
Міжнародні відносиниМета освітньої програми — підготовка висококваліфікованих, конкурентоспроможних фахівців, здатних розв’язувати спеціалізовані складні завдання і практичні проблеми, що характеризуються комплексністю та невизначеністю умов у сфері міжнародних економічних відносин з акцентом на розвитку професійних компетентностей, зокрема з іноземних мов, та соціальних навичок, необхідних для ефективного управління міжнародним бізнесом.
Перевага програми полягає в тому, що вона поєднує одразу три аспекти підготовки: організація міжнародного бізнесу; міжнародні економічні відносини міждержавного рівня; знання двох іноземних мов.
Програма є комплексною та міждисциплінарною і дозволяє отримати мікс компетентностей, порівняти який можна лише з навчанням на трьох спеціальностях одночасно. Програма готує економістів-міжнародників зі знанням двох іноземних мов.
На факультеті активно реалізуються програми міжнародної академічної мобільності, діють міжнародні гранти, працює студентське наукове товариство і багато наукових гуртків, студентське самоврядування, студентська профспілка, дебатний клуб, English Speaking Club.
Призначення цієї програми — навчити розбиратися у формах міжнародного бізнесу; надати знання щодо управління міжнародним бізнесом; дати стандартну економічну базу; навчити бухгалтерському обліку, обліку та аналізу ЗЕД; навчити управлінню ланцюгами постачання в міжнародному бізнесі; розуміти кон’юнктуру та ціноутворення світових товарних ринків; навчити товарознавству та практиці зовнішньої торгівлі; навчити принципам міжнародних фінансів та інвестицій; довести до досконалості знання англійської мови, навчитися якісному перекладу, вивчити другу іноземну мову із запропонованого переліку. На вибір студенти можуть вивчати технології ризик-менеджменту у міжнародному бізнесі, конкуренцію, PR-менеджмент та рекламу міжнародного бізнесу, навчитися бренд-менеджменту та створенню стартапів, пройти тренінг-курс з бізнес-планування, вивчити міжнародний HR-менеджмент, осягнути принципи міжнародного оподаткування, зайнятися бізнес-аналітикою даних тощо. Крім того, студент опановує необхідні для працевлаштування м'які навички.
Перспективи працевлаштування
Можливі первинні професії: інспектор з експорту, агент торговельний, фахівець з корпоративного управління, дипломатичний агент, помічник керівника підприємства (установи, організації), менеджер (управитель) з маркетингу, менеджер (управитель) із зовнішньоекономічної діяльності. Також компетентності, здобуті під час навчання за цією освітньою програмою, дають можливість працювати на таких посадах, як експерт із зовнішньоекономічних питань, консультант із зовнішньоекономічних питань, консультант з маркетингу, оглядач з економічних питань, економіст, економіст з міжнародної торгівлі. Випускник здійснює супровід міжнародних бізнес-процесів двома іноземними мовами.
Традиційно рейтинг Forbes очолюють представники міжнародного бізнесу.
Досвід випускників доводить, що зі здобутими у нас знаннями перед випускниками відкриваються широкі можливості. Перелік випускників за ці роки вже досить великий, тому наведемо кілька прикладів: менеджер зовнішньоекономічної діяльності, логіст зовнішньоекономічної діяльності ТОВ «НТФ»; менеджер із зовнішньоекономічної діяльності ТОВ «Лотос Корп»; працівники інженерного відділу, комунікаційної команди в Philip Morris International; логістичний координатор (міжнародні перевезення вантажів) компанії Logity; підприємці (власники інтернет-магазинів, розробник власного бренду одягу).
- Я маю
- Я маю