Як формуються бюджетні місця
- Міністерство освіти і науки України, інші державні замовники визначають з окремих спеціальностей переліки предметних спеціальностей та спеціалізацій, за якими здійснюються формування та розміщення державного замовлення.
- Абітурієнти подають заяви до закладу вищої освіти. Вони можуть подати до семи заяв на чотири спеціальності (освітні програми, спеціалізації) на місця державного та регіонального замовлення, зазначивши в кожній із них пріоритетність відносно інших поданих ним заяв, при цьому показник пріоритетності 1 означає найвищу пріоритетність.
- Формується загальний список вступників за кожною освітньою програмою, для якої виділяється певна кількість бюджетних місць. Наприклад, 100 бюджетних місць для освітньої програми «Прикладна фізика». Бюджетні місця на цю спеціальність отримають ті, хто буде в загальноукраїнському рейтингу в першій сотні. Ці місця буде закріплено за абітурієнтом.
- Прийом на навчання за регіональним замовленням здійснюється на спеціальності (предметні спеціальності, спеціалізації) та форми здобуття освіти, за якими воно надане регіональним замовником для кожного закладу вищої освіти та форми здобуття освіти.
Широка конкурсна пропозиція (широкий конкурс)
Міжнародні відносини
Міжнародні відносиниЗначні трансформації, які відбуваються останнім часом у сфері міжнародних відносин, сприяють новому баченню сутності й змісту політичних процесів. Усе це має значний вплив не лише на оцінку сучасних подій, але й на взаємовідносини між різними країнами, на формування нових підходів до рішення міждержавних відносин. З огляду на це професія фахівця в сфері міжнародних відносин є затребуваною, цікавою та актуальною.
Освітня програма спрямована на підготовку компетентних конкурентоспроможних фахівців у галузі міжнародних відносин, здатних здійснювати професійну діяльність в системі транскордонної взаємодії учасників, що діють на міжнародній арені у політичній, економічній, соціальній, культурній сферах, на засадах міжнародного права, міжнародної безпеки та дипломатії, захищати національні інтереси України, демонструвати лідерські якості, продовжувати професійне зростання та саморозвиток.
Основним базисом підготовки фахівців за освітньою програмою «Міжнародні відносини» є вивчення декількох іноземних мов, володіння ґрунтовними знаннями теорії та практики міжнародних відносин, зовнішньої політики, міжнародної безпеки, міжнародно-політичного аналізу для ефективної роботи в сферах зовнішньої політики та міжнародного співробітництва.
Випускники освітньо-професійної програми можуть здійснювати професійну діяльність в сфері зовнішньої політики, міжнародного співробітництва та міжнародних відносин, та обіймати первинні посади в органах державної влади різних рівнів, в міжнародних організаціях, у комерційних та недержавних структурах.
Сфера професіональної діяльності бакалаврів-міжнародників передбачає регулювання глобальних політичних, економічних, військових, екологічних, культурно-ідеологічних та інших процесів; забезпечення ефективної роботи посольств, місій та апарату відомств закордонних справ, зокрема Міністерства закордонних справ України, візових центрів; консультування представників центральних та місцевих органів державної влади з питань, пов’язаних із сферою міжнародних відносин та зовнішньої політики; налагодження міжнародних зв’язків у суспільно-політичній, економічній та соціокультурній сферах; забезпечення професійного перекладу наукової, науково-публіцистичної літератури та інформаційних матеріалів із сфери міжнародних відносин; захист інтересів держави та її громадян (фізичних і юридичних осіб), що перебувають за кордоном; здійснення експертно-аналітичної діяльності у системі міжнародних відносин.
Щороку студенти проходять стажування за кордоном з метою вивчення і кращого володіння іноземними мови. За час стажування майбутні фахівці-міжнародники мають унікальну можливість не лише поспілкуватись з носіями мови, але й ознайомитися з місцевими історичними пам’ятками, долучитися до культури та сформувати певне уявлення про менталітет народів, з якими у подальшому, можливо, буде пов’язане їх професійне життя.
- Я маю