Як формуються бюджетні місця
- Міністерство освіти і науки України, інші державні замовники визначають з окремих спеціальностей переліки предметних спеціальностей та спеціалізацій, за якими здійснюються формування та розміщення державного замовлення.
- Абітурієнти подають заяви до закладу вищої освіти. Вони можуть подати до семи заяв на чотири спеціальності (освітні програми, спеціалізації) на місця державного та регіонального замовлення, зазначивши в кожній із них пріоритетність відносно інших поданих ним заяв, при цьому показник пріоритетності 1 означає найвищу пріоритетність.
- Формується загальний список вступників за кожною освітньою програмою, для якої виділяється певна кількість бюджетних місць. Наприклад, 100 бюджетних місць для освітньої програми «Прикладна фізика». Бюджетні місця на цю спеціальність отримають ті, хто буде в загальноукраїнському рейтингу в першій сотні. Ці місця буде закріплено за абітурієнтом.
- Прийом на навчання за регіональним замовленням здійснюється на спеціальності (предметні спеціальності, спеціалізації) та форми здобуття освіти, за якими воно надане регіональним замовником для кожного закладу вищої освіти та форми здобуття освіти.
Широка конкурсна пропозиція (широкий конкурс)
Німецька мова та література і переклад та англійська мова
Гуманітарні наукиОсновою програми є комплексне вивчення німецької мови та літератури і перекладу та англійської мови. Згідно з навчальним планом студентам пропонуються навчальні дисципліни, опанування яких забезпечує високий рівень підготовки майбутніх фахівців: німецька мова, переклад, англійська мова, історія німецької мови, лінгвокраїнознавство, лексикологія, теоретична граматика, література німецькомовних країн, методика викладання.
Мета програми — забезпечення фундаментальної підготовки фахівців у галузі іноземної філології, формування у студентів іншомовної комунікативної компетенції відповідно до загальноєвропейських рекомендацій з мовної освіти, підготовка філологів, викладачів та вчителів, здатних здійснювати навчально-педагогічну діяльність у середніх загальноосвітніх, спеціальних, закладах вищої освіти, а також висококваліфікованих перекладачів, здатних працювати з мовними парами німецька-українська, українська-німецька, англійська-українська, українська-англійська у письмовій та усній формах.
Скориставшись конкурсною пропозицією «Німецька мова та література і переклад та англійська мова», студенти отримають ґрунтовні знання та практичні навички, що відповідають сучасним тенденціям ринку праці.
Студенти зможуть майстерно оволодіти німецькою та англійською мовами (а за бажанням і третьою іноземною мовою на вибір), навчитися усному та письмовому перекладу, розвинути хист до викладацької діяльності, познайомитися з історією світової літератури. Окрім дисциплін загальної підготовки (як-от історія України, філософія, інформаційні технології тощо) і фахових дисциплін (лексикологія, граматика, стилістика тощо) за 3 роки і 10 місяців навчання студенти зможуть пройти курси вільного вибору, самостійно формуючи власний освітній шлях. Університет пропонує понад 200 вибіркових дисциплін загальної підготовки (наприклад, основи вебпрограмування, менеджмент і маркетинг, HR-менеджмент, психологія ефективної комунікації, фантастика та ідеологія, основи літературного редагування тощо), а факультет – понад 40 фахових вибіркових дисциплін (наприклад, використання цифрових технологій у навчанні німецької мови, український переклад: історія та сучасність, тайм-менеджмент у професійній діяльності філолога тощо).
Процедура визнання результатів неформальної освіти дозволяє студентам проходити курси від провідних університетів світу, зокрема на всесвітньо відомій платформі Coursera, а програми академічної мобільності – брати участь у міжнародних програмах студентського обміну (зокрема, Erasmus Mundus, програмі німецьких академічних обмінів DAAD, стипендіальній програма Fulbright тощо). Студенти можуть самостійно, за власним вподобанням подбати про подальший саморозвиток відповідно до індивідуальних освітніх інтересів, потреб та планів щодо подальшого працевлаштування.
Значна увага приділяється і науково-дослідницькій підготовці: участі в студентських наукових конференціях, конкурсах студентських наукових робіт, публікації результатів досліджень у збірках наукових праць, заходам у Науковому товаристві студентів факультету іноземних мов Кіразінського університету.
Важливим протягом навчання є розвиток необхідних у наш час м'яких навичок, цифрової грамотності та вміння вчитися, а наголос на самонавчанні і навчанні через практику доповнюється кураторським консультуванням.
- Я маю
- Я маю