Як формуються бюджетні місця
- Міністерство освіти і науки України, інші державні замовники визначають з окремих спеціальностей переліки предметних спеціальностей та спеціалізацій, за якими здійснюються формування та розміщення державного замовлення.
- Абітурієнти подають заяви до закладу вищої освіти. Вони можуть подати до семи заяв на чотири спеціальності (освітні програми, спеціалізації) на місця державного та регіонального замовлення, зазначивши в кожній із них пріоритетність відносно інших поданих ним заяв, при цьому показник пріоритетності 1 означає найвищу пріоритетність.
- Формується загальний список вступників за кожною освітньою програмою, для якої виділяється певна кількість бюджетних місць. Наприклад, 100 бюджетних місць для освітньої програми «Прикладна фізика». Бюджетні місця на цю спеціальність отримають ті, хто буде в загальноукраїнському рейтингу в першій сотні. Ці місця буде закріплено за абітурієнтом.
- Прийом на навчання за регіональним замовленням здійснюється на спеціальності (предметні спеціальності, спеціалізації) та форми здобуття освіти, за якими воно надане регіональним замовником для кожного закладу вищої освіти та форми здобуття освіти.
Широка конкурсна пропозиція (широкий конкурс)
Підприємництво, торгівля та біржова діяльність
Управління та адмініструванняПрограма спрямована на підготовку фахівців зі створення, організації, моделювання та прогнозування бізнесу, ведення результативної конкурентоспроможної підприємницької діяльності на товарних, валютних і фондових ринках. Майбутні фахівці отримають ґрунтовну підготовку з формування підприємницьких, економіко-управлінських і комерційних теоретичних знань і практичних навичок, що є запорукою успішного створення власного бізнесу та/або працевлаштування на посадах управлінського топ-менеджменту.
Програма направлена на надання теоретичних знань та набуття практичних компетентностей, достатніх для успішного виконання професійних обов’язків у сфері підприємництва, торгівлі та біржової діяльності, підготовку висококваліфікованих та конкурентоспроможних спеціалістів сучасних ринків.
Програма передбачає практичне опанування навичок з підприємництва, торгівлі та біржової діяльності. Орієнтується на сучасні наукові дослідження в галузі підприємництва, фінансування торговельної справи, враховує специфіку роботи зазначеної галузі, базується на проектних та апробованих практичних результатах з урахуванням стану розвитку інновацій та перспектив їх використання та впровадження.
Програму зорієнтовано на формування компетентностей економічної, управлінської, маркетингової, фінансової бізнес-діяльності за умов турбулентного господарського середовища та вимог національних і глобальних ринків з використанням сучасних інформаційних технологій та аналітичних баз даних.
Бакалаври освітньої програми — це кваліфіковані фахівці на ринку праці, які покликані розв’язувати складні завдання і проблеми у галузі підприємництва, торгівлі та біржової діяльності суб’єктів господарювання всіх форм і рівнів.
Вони здатні працювати на вітчизняних підприємствах та в організаціях різних форм власності, у міжнародних корпораціях і фірмах, в органах державного управління, у фінансових установах та інвестиційно-консалтингових компаніях, успішно започаткувати й керувати власним бізнесом.
Також випускники програми мають можливість подальшого навчання за другим (магістерським) рівнем вищої освіти в українських і закордонних університетах.
Фахові компетентності, які набувають студенти протягом навчання: знання і розуміння комплексних засад підприємницької, торговельної та біржової діяльності; здатність обирати та використовувати відповідні методи, прийоми, інструментарій для обґрунтування рішень щодо створення, функціонування й ефективності підприємницьких, торговельних і біржових структур; спроможність виконувати управлінські завдання в команді та якості лідера; навички проектного менеджменту й управління стратегічним розвитком з урахуванням ризиків і кон’юнктури ринків; застосування інноваційних і комерційних підходів у діяльності підприємницьких, торговельних та біржових структур; знання і впровадження соціально-відповідального та нормативно-правового регулювання у сфері підприємницької, торговельної та біржової діяльності на національних і глобальних ринках; бізнес-аналіз економічної ефективності підприємницької, управлінської, торговельної, фінансової, біржової та зовнішньоекономічної діяльності із використанням спеціальних програмних методик тощо.
Проблемно-орієнтований та компетентнісний підхід до освітнього процесу. Викладання проводиться у формі лекцій, мультимедійних лекцій, практичних занять та ситуацій, case-study, розрахунково-аналітичних завдань, тренінгів, тестування, консультацій з викладачами, майстер-класів від провідних фахівців підприємств та організацій, виробничої практики, дистанційного навчання, самостійної роботи з монографіями, підручниками, навчальними посібниками, конспектами лекцій, методичними вказівками, інтернет-ресурсами.
Студенти в ході навчання мають змогу проходити стажування та брати участь у міжнародних проектах за програмами академічного обміну (Erasmus Mundus, DAAD, Global UGRAD, Cambridge-Ukraine Studentships тощо). Міжнародна кредитна мобільність здійснюється на основі двосторонніх договорів між Харківським національним університетом імені В. Н. Каразіна та навчальними закладами країн-партнерів.
- Я маю