Як формуються бюджетні місця
- Міністерство освіти і науки України, інші державні замовники визначають з окремих спеціальностей переліки предметних спеціальностей та спеціалізацій, за якими здійснюються формування та розміщення державного замовлення.
- Абітурієнти подають заяви до закладу вищої освіти. Вони можуть подати до семи заяв на чотири спеціальності (освітні програми, спеціалізації) на місця державного та регіонального замовлення, зазначивши в кожній із них пріоритетність відносно інших поданих ним заяв, при цьому показник пріоритетності 1 означає найвищу пріоритетність.
- Формується загальний список вступників за кожною освітньою програмою, для якої виділяється певна кількість бюджетних місць. Наприклад, 100 бюджетних місць для освітньої програми «Прикладна фізика». Бюджетні місця на цю спеціальність отримають ті, хто буде в загальноукраїнському рейтингу в першій сотні. Ці місця буде закріплено за абітурієнтом.
- Прийом на навчання за регіональним замовленням здійснюється на спеціальності (предметні спеціальності, спеціалізації) та форми здобуття освіти, за якими воно надане регіональним замовником для кожного закладу вищої освіти та форми здобуття освіти.
Широка конкурсна пропозиція (широкий конкурс)
Інформаційно-вимірювальні системи
Електроніка та телекомунікаціїІнформаційно-вимірювальні системи – сучасні технології, що базуються на застосуванні інформаційно-вимірювальних технологій на підприємствах будь-якої галузі промисловості, адже існує необхідність постійного вимірювання параметрів технологічних процесів та контролю якості промислової продукції. Водночас інтенсивне впровадження новітніх комп’ютеризованих інформаційно-вимірювальних систем у виробничий процес неможливе без висококваліфікованих фахівців з програмування та електроніки, які здатні проєктувати, впроваджувати та обслуговувати ці системи. Під час підготовки фахівців велика увага приділяється також питанням стандартизації та підтвердженню відповідності промислової продукції, споживчих товарів і послуг, забезпечення державного контролю в цій сфері.
«Інформаційно-вимірювальні системи» — програма, що спрямована на підготовку кваліфікованих, конкурентоспроможних, інтегрованих у світовий простір фахівців інформаційно-вимірювальних технологій, здатних комплексно використовувати інформаційно-вимірювальні системи на підприємствах будь-якої галузі промисловості, з метою опрацювання результатів вимірювання та автоматизації діяльності при виконанні організаційних та технічних робіт, прикладних досліджень в умовах всебічного професійного, інтелектуального, соціального та творчого розвитку особистості.
Сфера професійної діяльності фахівців інформаційно-вимірювальних систем охоплює:
- виробництво приладів і обладнання для вимірювань, дослідження та навігації;
- проєктування, виробництво та супровід інформаційно-вимірювальних систем;
- здійснення діяльності у сфері інжинірингу, технічних випробувань та досліджень;
- діяльність у сфері стандартизації продукції промислових підприємств, товарів і послуг, тобто побудови нормативних документів з використанням досвіду міжнародних стандартів, готовність проводити роботи з підтвердження відповідності продукції.
У ході навчання за освітньою програмою «Інформаційно-вимірювальні системи» здобувачі освіти мають змогу отримати підготовку та опанувати здатність розв’язувати складні спеціалізовані задачі та практичні проблеми інформаційно-вимірювальної техніки, метрологічного забезпечення виробництва, стандартизації, сертифікації, що передбачає застосування інформаційних вимірювальних технологій.
Основними місцями працевлаштування випускників освітньої програми «Інформаційно-вимірювальні системи» є посади на вітчизняних та закордонних підприємствах, а саме: технічні фахівці в галузі прикладних наук та техніки; фахівці в галузі обчислювальної техніки; інспектори з контролю якості продукції; техніки програмісти; фахівці служб, пов’язаних з інформацією та її обробкою.
- Я маю