Як формуються бюджетні місця
- Міністерство освіти і науки України, інші державні замовники визначають з окремих спеціальностей переліки предметних спеціальностей та спеціалізацій, за якими здійснюються формування та розміщення державного замовлення.
- Абітурієнти подають заяви до закладу вищої освіти. Вони можуть подати до семи заяв на чотири спеціальності (освітні програми, спеціалізації) на місця державного та регіонального замовлення, зазначивши в кожній із них пріоритетність відносно інших поданих ним заяв, при цьому показник пріоритетності 1 означає найвищу пріоритетність.
- Формується загальний список вступників за кожною освітньою програмою, для якої виділяється певна кількість бюджетних місць. Наприклад, 100 бюджетних місць для освітньої програми «Прикладна фізика». Бюджетні місця на цю спеціальність отримають ті, хто буде в загальноукраїнському рейтингу в першій сотні. Ці місця буде закріплено за абітурієнтом.
- Прийом на навчання за регіональним замовленням здійснюється на спеціальності (предметні спеціальності, спеціалізації) та форми здобуття освіти, за якими воно надане регіональним замовником для кожного закладу вищої освіти та форми здобуття освіти.
Широка конкурсна пропозиція (широкий конкурс)
Енергетична безпека
Електрична інженеріяНа цій програмі студенти вивчають процес енергозабезпечення з багатьох точок зору та створюють синергію технологій, економіки, управління та вищих соціально-політичних та навіть гуманітарних сенсів. Тому що як соціально-політичне й економічне підґрунтя дозволяють розвивати передові енергетичні технології та створювати надійні та екологічні системи енергозабезпечення, так і енергетика нового часу забезпечує сталий розвиток і економіки, і суспільства. Лише розуміючи усі аспекти такої взаємодії вказаних складових можливо розв'язувати питання енергетичної безпеки власного бізнесу, потужних виробництв, територіальних громад, окремих регіонів, держави в цілому та міждержавних утворень. Вміння економічно обґрунтувати енергетичні проєкти, налагодити чітке управління їх реалізацією, досягти соціально-політичного консенсусу в сфері енергетики є не менш важливим, аніж самі технології та ресурси енергетичної галузі.
На бакалавраті ми формуємо нове молоде покоління енергетиків, які мають новий більш універсальний погляд на вирішення проблеми енергозабезпечення, та можуть оперувати знаннями та навичками, як енергетичного профілю, так і економіко-управлінського та соціально-політичного напрямків.
Сфера професійної діяльності фахівців з енергетичної безпеки охоплює:
- розроблення та впровадження новітніх технологій генерації, перетворення, розподілу, накопичення та споживання електричної енергії;
- оптимізацію управління енергетичними потоками та ресурсами;
- прогнозування та планування енергозабезпечення;
- розроблення механізмів управління енергетичними проєктами;
- роботу на енергетичних ринках;
- створення, управління та просування енергетичних компаній;
- формування ринку послуг в енергетичній галузі та надання відповідних послуг;
- розвиток обізнаності суспільства з питань енергетичної безпеки, формування нової культури енергоспоживання;
- залучення нових та оптимізація наявних енергетичних ресурсів.
Основними місцями працевлаштування випускників освітньої програми «Енергетична безпека» є вітчизняні та закордонні енергетичні компанії, науково-дослідні центри енергетичного напрямку, установи Національної академії наук, відділи енергозабезпечення місцевих рад та державних органів влади усіх рівнів та видів, відділи головних енергетиків промислових підприємств та комунально-побутового господарства, компанії, що працюють в сфері надання послуг з енергетичного менеджменту та аудиту, компанії що працюють в галузі зеленої енергетики та систем розподіленої генерації тощо.
- Я маю
- Я маю