Як формуються бюджетні місця
- Міністерство освіти і науки України, інші державні замовники визначають з окремих спеціальностей переліки предметних спеціальностей та спеціалізацій, за якими здійснюються формування та розміщення державного замовлення.
- Абітурієнти подають заяви до закладу вищої освіти. Вони можуть подати до семи заяв на чотири спеціальності (освітні програми, спеціалізації) на місця державного та регіонального замовлення, зазначивши в кожній із них пріоритетність відносно інших поданих ним заяв, при цьому показник пріоритетності 1 означає найвищу пріоритетність.
- Формується загальний список вступників за кожною освітньою програмою, для якої виділяється певна кількість бюджетних місць. Наприклад, 100 бюджетних місць для освітньої програми «Прикладна фізика». Бюджетні місця на цю спеціальність отримають ті, хто буде в загальноукраїнському рейтингу в першій сотні. Ці місця буде закріплено за абітурієнтом.
- Прийом на навчання за регіональним замовленням здійснюється на спеціальності (предметні спеціальності, спеціалізації) та форми здобуття освіти, за якими воно надане регіональним замовником для кожного закладу вищої освіти та форми здобуття освіти.
Широка конкурсна пропозиція (широкий конкурс)
Електричні станції, мережі та системи
Електрична інженеріяОсновою сталого розвитку та надійного функціонування усіх сфер життя суспільства є надійне та економічно прийнятне енергозабезпечення усіх процесів, що відбуваються навколо нас. Енергія — це базове поняття будь-якого процесу. Щоб ми не робили — нам потрібна енергія. У сучасних розвинених країнах основним видом енергії все більше стає електрична енергія. Вона універсальна та екологічна. Проте процес генерації, перетворення, розподілу, передачі, накопичення та споживання електричної енергії є цілісним та складним. Тому фахівці електроенергетики повинні мати високий рівень кваліфікації, знання та вміння, як з енергетичного, так і з суміжних напрямків науки і техніки. Зараз немає жодного технічного винаходу або фізичного закону, які б не мали свого застосування в енергетиці.
Освітня програма «Електричні станції, мережі і системи» спеціальності 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» готує висококласних фахівців електроенергетиків, здатних розв'язувати найскладніші завдання своєї галузі. Система підготовки спеціалістів поєднує в собі ґрунтовну базову загальнотехнічну підготовку, вивчення сучасних технологій та актуальних напрямків розвитку науки і техніки в енергетиці, підготовку в галузі управління енергетичними проєктами та міжнародного науково-технічного співробітництва, підготовку з основ управління робочого колективу та надає вмінь вирішувати складні науково-технічні завдання. Ця освітня програма навчає і модному і вічному, адже енергія ніколи не перестане бути актуальним поняттям, бо вона є життям всесвіту.
Бакалаврська підготовка забезпечує набуття базового рівня знань, умінь та навичок для успішного виконання професійних обов’язків на первинних та перших ланках керівних посад в електроенергетичній галузі та містить велику складову практичної підготовки на провідних підприємствах енергетичної галузі. Бакалаврський рівень з електричних станцій, мереж і систем забезпечує випускників усіма необхідними знаннями та вміннями для подальшої самостійної роботи в галузі електропостачання та енергозабезпечення. Такі фахівці завжди будуть затребувані на ринку праці та матимуть гідну заробітну платню та соціальний статус.
Сфера професійної діяльності фахівців з енергетичної безпеки охоплює:
- розроблення та впровадження новітніх технологій генерації, перетворення, розподілу, накопичення та споживання електричної енергії;
- проєктування, створення та експлуатацію комплексних систем електропостачання;
- діагностування стану електрообладнання;
- оптимізацію управління енергетичними потоками та ресурсами;
- прогнозування та планування енергозабезпечення;
- розроблення механізмів управління енергетичними проєктами;
- формування ринку послуг в енергетичній галузі та надання відповідних послуг;
- залучення нових та оптимізація наявних енергетичних ресурсів.
Основними місцями працевлаштування випускників освітньої програми «Електричні станції, мережі і системи» є вітчизняні та закордонні енергетичні компанії, науково-дослідні центри енергетичного напрямку, установи Національної академії наук, відділи енергозабезпечення місцевих рад та державних органів влади усіх рівнів та видів, відділи головних енергетиків промислових підприємств та комунально-побутового господарства, компанії, що працюють в сфері надання послуг з енергетичного менеджменту та аудиту, компанії, що працюють, зокрема, в галузі зеленої енергетики та систем розподіленої генерації тощо.
- Я маю
- Я маю