Як формуються бюджетні місця
- Міністерство освіти і науки України, інші державні замовники визначають з окремих спеціальностей переліки предметних спеціальностей та спеціалізацій, за якими здійснюються формування та розміщення державного замовлення.
- Абітурієнти подають заяви до закладу вищої освіти. Вони можуть подати до семи заяв на чотири спеціальності (освітні програми, спеціалізації) на місця державного та регіонального замовлення, зазначивши в кожній із них пріоритетність відносно інших поданих ним заяв, при цьому показник пріоритетності 1 означає найвищу пріоритетність.
- Формується загальний список вступників за кожною освітньою програмою, для якої виділяється певна кількість бюджетних місць. Наприклад, 100 бюджетних місць для освітньої програми «Прикладна фізика». Бюджетні місця на цю спеціальність отримають ті, хто буде в загальноукраїнському рейтингу в першій сотні. Ці місця буде закріплено за абітурієнтом.
- Прийом на навчання за регіональним замовленням здійснюється на спеціальності (предметні спеціальності, спеціалізації) та форми здобуття освіти, за якими воно надане регіональним замовником для кожного закладу вищої освіти та форми здобуття освіти.
Широка конкурсна пропозиція (широкий конкурс)
Митна справа
Управління та адмініструванняМитна справа — це освітня програма, пов’язана із підготовкою фахівців у сфері підприємництва, торгівлі та митної справи, здатних розв’язувати складні спеціалізовані завдання і практичні проблеми галузі, формування і розвиток їх загальних і професійних компетентностей.
Сфера професійної діяльності митників охоплює низку функцій та завдань, пов'язаних з митним контролем та регулюванням міжнародної торгівлі.
Основні аспекти роботи митників: митна декларація та документація; митна класифікація товарів; контроль за переміщенням товарів; визначення митних обов'язків та податків; контроль за дотриманням митних правил; співпраця з іншими органами; вирішення митних питань та консультації; автоматизація та інформаційні технології. Теоретичні знання та практичні навички, отримані в процесі підготовки за цією спеціальністю, відкривають перед випускниками широкі можливості для професійного розвитку у сфері митної діяльності та міжнародної торгівлі.
Випускники можуть працювати в органах митного контролю та регулювання, здійснюючи митні оформлення, аналізуючи документацію, проводячи митний контроль і забезпечуючи виконання відповідних митних процедур. Фахівці з митної справи можуть займатися міжнародними операціями та договорами, розробляти стратегії міжнародної торгівлі та вести переговори з міжнародними партнерами.
Випускники також можуть використовувати свої знання в консалтингових фірмах, надаючи клієнтам поради щодо оптимізації митних процедур та дотримання відповідних законодавчих вимог та обіймати первинні посади відповідно до професійних назв робіт, які є складовими таких класифікаційних угрупувань: фахівець з технічної експертизи, брокер, оцінювач-експерт, товарознавець, інспектор-товарознавець, агент з митного оформлення вантажів та товарів, інспектор митної служби, помічник керівника підприємства (установи, організації), помічник керівника виробничого підрозділу, помічник керівника іншого основного підрозділу, помічник керівника малого підприємства без апарату управління.
- Я маю