Як формуються бюджетні місця
- Міністерство освіти і науки України, інші державні замовники визначають з окремих спеціальностей переліки предметних спеціальностей та спеціалізацій, за якими здійснюються формування та розміщення державного замовлення.
- Абітурієнти подають заяви до закладу вищої освіти. Вони можуть подати до семи заяв на чотири спеціальності (освітні програми, спеціалізації) на місця державного та регіонального замовлення, зазначивши в кожній із них пріоритетність відносно інших поданих ним заяв, при цьому показник пріоритетності 1 означає найвищу пріоритетність.
- Формується загальний список вступників за кожною освітньою програмою, для якої виділяється певна кількість бюджетних місць. Наприклад, 100 бюджетних місць для освітньої програми «Прикладна фізика». Бюджетні місця на цю спеціальність отримають ті, хто буде в загальноукраїнському рейтингу в першій сотні. Ці місця буде закріплено за абітурієнтом.
- Прийом на навчання за регіональним замовленням здійснюється на спеціальності (предметні спеціальності, спеціалізації) та форми здобуття освіти, за якими воно надане регіональним замовником для кожного закладу вищої освіти та форми здобуття освіти.
Широка конкурсна пропозиція (широкий конкурс)
Краєзнавчо-туристична робота
Гуманітарні наукиПрограма забезпечує підготовку висококваліфікованих фахівців у галузі історії та археології з акцентом на засвоєнні теоретичних знань та формування у здобувачів освіти компетентностей щодо практичної діяльності в напрямі організації краєзнавчо-туристичної роботи, надання екскурсійних та консультаційних послуг, набуття вмінь та навичок для роботи в сфері історико-краєзнавчого туризму.
Сучасна історична освіта дає гарні можливості для реалізації молоді у краєзнавчо-туристичній сфері: якщо вас цікавить історія різних країн і регіонів, історичне краєзнавство, якщо ви захоплюєтесь подорожами та пам’ятками культури різних епох, ми допоможемо вам якнайкраще розкрити свій потенціал та досягти успіху.
Освітньо-професійна програма «Краєзнавчо-туристична робота» містить такі професійні напрями: історичний, краєзнавчий, туризмознавчий.
Основні дисципліни забезпечують отримання базової історичної освіти, що передбачає знання найважливіших фактів історичного минулого українського народу та історії людства загалом, вміння аналізувати суспільні процеси в Україні у контексті європейської та світової історії.
Значна частина програми орієнтована на формування у студентів вмінь та навичок у напрямі організації краєзнавчих досліджень, надання екскурсійних послуг, для роботи у сфері туризму, у закладах освіти, збереження та використання історико-культурної спадщини.
Передбачено обов’язкові ознайомчі та навчально-виробничі практики: археологічна, краєзнавчо-екскурсійна, музейна-етнографічна та краєзнавчо-туристична; практичні заняття з методики організації та проведення екскурсій; можливість навчатися та проходити практику у навчальних закладах інших країн відповідно до угод про співпрацю та обмін студентами.
Випускники освітньої програми «Краєзнавчо-туристична робота» отримують підготовку за фахом:
- історик, історик (економіка), історик (політика), історик (суспільні відносини), консультант з питань історії, археолог;
- викладач-стажист;
- консультанти з подорожей та організатори подорожей, а також можуть працювати в науковій галузі; в органах державної влади і місцевого самоврядування; в аналітично-інформаційних інституціях; у друкованих та електронних засобах масової інформації, РR-технологіях; у соціальних і культурних закладах, громадських організаціях тощо.
- Я маю