Як формуються бюджетні місця
- Міністерство освіти і науки України, інші державні замовники визначають з окремих спеціальностей переліки предметних спеціальностей та спеціалізацій, за якими здійснюються формування та розміщення державного замовлення.
- Абітурієнти подають заяви до закладу вищої освіти. Вони можуть подати до семи заяв на чотири спеціальності (освітні програми, спеціалізації) на місця державного та регіонального замовлення, зазначивши в кожній із них пріоритетність відносно інших поданих ним заяв, при цьому показник пріоритетності 1 означає найвищу пріоритетність.
- Формується загальний список вступників за кожною освітньою програмою, для якої виділяється певна кількість бюджетних місць. Наприклад, 100 бюджетних місць для освітньої програми «Прикладна фізика». Бюджетні місця на цю спеціальність отримають ті, хто буде в загальноукраїнському рейтингу в першій сотні. Ці місця буде закріплено за абітурієнтом.
- Прийом на навчання за регіональним замовленням здійснюється на спеціальності (предметні спеціальності, спеціалізації) та форми здобуття освіти, за якими воно надане регіональним замовником для кожного закладу вищої освіти та форми здобуття освіти.
Широка конкурсна пропозиція (широкий конкурс)
Професійна освіта (Нафтогазова справа)
Освіта/ПедагогікаГалузь педагогічної науки про комплексну багатофакторну оптимізацію освітнього процесу та умов його здійснення в професійних (професійно-технічних) закладах освіти та закладах фахової передвищої освіти як бази удосконалення професійної підготовки фахівців нафтогазової галузі у закладах вищої освіти.
Мета програми — формування та розвиток загальних і професійних компетентностей в галузі загальної та професійної освіти, що відповідають сучасному рівню техніки і технології нафтогазової галузі з врахуванням мінливих умов, що передбачає проведення досліджень та/або здійснення інновацій і характеризується комплексністю та невизначеністю вимог. Програма орієнтована на глибоку практичну підготовку фахівців, що володіють методами та основними психолого-педагогічними підходами, а також глибоку спеціальну підготовку у галузі сучасних технологій нафтогазової галузі. Область професійної діяльності випускників включає роботу в закладах професійної (професійно-технічної), позашкільної, фахової передвищої освіти та на підприємствах, установах та в організаціях нафтогазової галузі.
У ході навчання за освітньою програмою «Професійна освіта (Нафтогазова справа)» здобувачі вищої освіти мають змогу отримати фундаментальну психолого-педагогічну підготовку та засвоїти фахові знання з сучасних технологій нафтогазової галузі.
Основними місцями працевлаштування випускників освітньої програми «Професійна освіта (Нафтогазова справа)» є заклади професійної (професійно-технічної), фахової передвищої освіти та підприємства, установи та організації нафтогазової галузі.
- Я маю
- Я маю