Як формуються бюджетні місця
- Міністерство освіти і науки України, інші державні замовники визначають з окремих спеціальностей переліки предметних спеціальностей та спеціалізацій, за якими здійснюються формування та розміщення державного замовлення.
- Абітурієнти подають заяви до закладу вищої освіти. Вони можуть подати до семи заяв на чотири спеціальності (освітні програми, спеціалізації) на місця державного та регіонального замовлення, зазначивши в кожній із них пріоритетність відносно інших поданих ним заяв, при цьому показник пріоритетності 1 означає найвищу пріоритетність.
- Формується загальний список вступників за кожною освітньою програмою, для якої виділяється певна кількість бюджетних місць. Наприклад, 100 бюджетних місць для освітньої програми «Прикладна фізика». Бюджетні місця на цю спеціальність отримають ті, хто буде в загальноукраїнському рейтингу в першій сотні. Ці місця буде закріплено за абітурієнтом.
- Прийом на навчання за регіональним замовленням здійснюється на спеціальності (предметні спеціальності, спеціалізації) та форми здобуття освіти, за якими воно надане регіональним замовником для кожного закладу вищої освіти та форми здобуття освіти.
Широка конкурсна пропозиція (широкий конкурс)
Професійна освіта (Енергетика)
Освіта/ПедагогікаЕнергетичні системи — це високотехнологічні та наукоємнісні системи та комплекси й їх експлуатація неможлива без високоякісних фахівців енергетичного профілю.
Темпи розвитку технологій в енергетичній галузі обумовлюють необхідність щоденного підвищення рівня кваліфікації енергетиків.
Тому так важливо мати потужну систему професійної освіти енергетичного напрямку. Ця система базується на високій кваліфікації інженерно-педагогічних кадрів, яка поєднує якісну технічну освіту енергетичного напрямку та педагогічну, методичну та психологічну складові інженера-педагога. Саме таких фахівців, готують на освітній програмі «Професійна освіта (Енергетика)».
Бакалаврський рівень формує базові навички та фундаментальне розуміння системи професійно-технічної освіти. Наші здобувачі на бакалавраті отримують одразу дві освіти: технічну (в галузі енергопостачання) та педагогічну (з професійно-технічного освітнього напрямку).
Сфера професійної діяльності фахівців з енергетичної безпеки охоплює:
- розроблення та впровадження освітніх технологій при підготовці фахівців енергетичного профілю;
- підготовку кадрового складу енергетичних компаній;
- викладання в закладах професійно-технічної освіти;
- виготовлення освітнього контенту енергетичного напрямку;
- розроблення та впровадження дистанційних та онлайн-курсів;
- розроблення та реалізацію тренінгових програм для системи професійної підготовки енергетиків;
- керівництво навчальними групами в закладах професійно-технічної освіти.
Основними місцями працевлаштування випускників освітньої програми «Професійна освіта (Енергетика)» є вітчизняні та закордонні заклади професійно-технічної освіти, центри підготовки та підвищення кваліфікації робітників енергетичного профілю, навчальні комбінати промислових підприємств та енергетичних компаній. Загальноосвітні школи (на посадах вчителя трудового навчання, інформатики, фізики тощо).
Освітня програма «Професійна освіта (Енергетика)» є поєднанням якісної інженерної освіти енергетичного напрямку з потужною психолого-педагогічною підготовкою. Це програма майбутніх освічених універсалів від енергетики.
- Я маю
- Я маю