Як формуються бюджетні місця
- Міністерство освіти і науки України, інші державні замовники визначають з окремих спеціальностей переліки предметних спеціальностей та спеціалізацій, за якими здійснюються формування та розміщення державного замовлення.
- Абітурієнти подають заяви до закладу вищої освіти. Вони можуть подати до семи заяв на чотири спеціальності (освітні програми, спеціалізації) на місця державного та регіонального замовлення, зазначивши в кожній із них пріоритетність відносно інших поданих ним заяв, при цьому показник пріоритетності 1 означає найвищу пріоритетність.
- Формується загальний список вступників за кожною освітньою програмою, для якої виділяється певна кількість бюджетних місць. Наприклад, 100 бюджетних місць для освітньої програми «Прикладна фізика». Бюджетні місця на цю спеціальність отримають ті, хто буде в загальноукраїнському рейтингу в першій сотні. Ці місця буде закріплено за абітурієнтом.
- Прийом на навчання за регіональним замовленням здійснюється на спеціальності (предметні спеціальності, спеціалізації) та форми здобуття освіти, за якими воно надане регіональним замовником для кожного закладу вищої освіти та форми здобуття освіти.
Широка конкурсна пропозиція (широкий конкурс)
Культурологія
Гуманітарні наукиКультурологія — це наука, яка вивчає специфіку розвитку матеріальної та духовної культури цивілізацій, етносів, націй у конкретно-історичному періоді, їх взаємозв’язки та взаємовпливи, досліджує культуру як цілісність, як специфічну функцію і модальність людського буття.
Базисом культурологічного знання виступають окремі науки про культуру, у межах яких досліджують певні феномени культури. Культурологія належить до соціогуманітарних наук, специфіка якої полягає саме в її інтегративному характері, в орієнтації на буття та діяльність людини й суспільства як цілісних феноменів.
Здобувачі вищої освіти освітнього рівня бакалавр вивчають дисципліни гуманітарної та соціально-економічної підготовки, фундаментальної підготовки, професійної та практичної підготовки. Особлива увага приділяється таким культурологічним дисциплінам, як-от: «Архаїчна культура», «Культура Стародавнього Сходу», «Антична культура», «Культура Західноєвропейського Середньовіччя», «Культура Візантії і європейського Відродження», «Культура Нового часу», «Культура ХІХ — початку ХХ століть». Студенти-культурологи мають можливість прослухати авторські курси: «Ігрові концепції культури», «Культурологічні аспекти науки і техніки», «Етнокультурологія», «Етнографія народів світу» та інш. За результатами навчання, атестаційного екзамену та захисту дипломної роботи випускники отримують кваліфікацію «бакалавр з культурології».
Перспективи працевлаштування
Випускники можуть працювати культурологами, викладачами культурологічних дисциплін ЗВО, асистентами, викладачами культурологічних дисциплін середніх навчальних закладів, експертами із суспільно-політичних питань (у партіях та інших громадських організаціях), завідувачами навчального кабінету (культурології) ЗВО.
- Я маю
- Я маю