Як формуються бюджетні місця
- Міністерство освіти і науки України, інші державні замовники визначають з окремих спеціальностей переліки предметних спеціальностей та спеціалізацій, за якими здійснюються формування та розміщення державного замовлення.
- Абітурієнти подають заяви до закладу вищої освіти. Вони можуть подати до семи заяв на чотири спеціальності (освітні програми, спеціалізації) на місця державного та регіонального замовлення, зазначивши в кожній із них пріоритетність відносно інших поданих ним заяв, при цьому показник пріоритетності 1 означає найвищу пріоритетність.
- Формується загальний список вступників за кожною освітньою програмою, для якої виділяється певна кількість бюджетних місць. Наприклад, 100 бюджетних місць для освітньої програми «Прикладна фізика». Бюджетні місця на цю спеціальність отримають ті, хто буде в загальноукраїнському рейтингу в першій сотні. Ці місця буде закріплено за абітурієнтом.
- Прийом на навчання за регіональним замовленням здійснюється на спеціальності (предметні спеціальності, спеціалізації) та форми здобуття освіти, за якими воно надане регіональним замовником для кожного закладу вищої освіти та форми здобуття освіти.
Широка конкурсна пропозиція (широкий конкурс)
Візуальне мистецтво та менеджмент культурних проектів
Гуманітарні наукиПрограма забезпечує культурологічну освіту широкого спектра з можливістю подальшого навчання, формує та розвиває загальні й професійні компетентності у сферах теоретичної і практичної культурології, візуального мистецтва і менеджменту культурних проектів.
Мета програми — забезпечити фундаментальну підготовку фахівців у галузі культурології, які володіють глибокими знаннями у сфері історії та теорії візуальної культури, іноземними мовами (за вибором), новітніми комунікативно-інформаційними технологіями у сфері культурних комунікацій.
Програма орієнтована на формування в студентів професійних навичок в сферах міжкультурної комунікації, візуальної культури, викладацької та науково-дослідної діяльності, адміністрування закладів культури і освіти, арт-журналістики, створення та менеджменту культурних проектів.
Підготовка передбачає вже з першого курсу поглиблене вивчення новітніх тенденцій та напрямків мистецьких теорій і практик, іноземних мов (за вибором), оволодіння навичками організації і управління культурними проектами та формування креативного мислення.
Після завершення програми випускник може продовжити навчання в магістратурі, а також працювати за видами професійної діяльності в: закладах культури і мистецтва (культурних і мистецьких центрах, галереях, музеях); медіасфері (журналах, інтернет-виданнях, телеканалах); закладах з адміністрування мистецьких проектів; освітніх установах, університетах, академіях, коледжах; PR-агенціях; органах місцевого самоврядування та центральної влади; наукових інституціях; неурядових та міжнародних проектах та інституціях у сфері культури та освіти.
Випускник програми отримує наступні фахові компетенції: знання з основних теоретичних напрямів, шкіл, концепцій, теорії культури, з історії культури, основних культурних епох та історичного розвитку; вміння застосовувати знання найважливіших концепцій, принципів і теорій культурології для вирішення прикладних культурологічних задач; компетентності з викладання культурологічних дисциплін у різних типах навчальних закладів; навички зі створення і менеджменту культурних проектів.
У ході освітнього процесу реалізується, зокрема, орієнтація на студентоцентроване навчання, застосування методів організації та здійснення, стимулювання й мотивації навчально-пізнавальної діяльності, методів контролю (самоконтролю, взаємоконтролю), використання сучасних інформаційно-комунікативних технологій. Атестація студентів здійснюється на підставі оцінки рівня знань, умінь та навичок у формі екзамену з «Теорії та історії культури» та дипломної роботи з захистом в екзаменаційній комісії. По завершенню програми випускнику присвоюється кваліфікація «бакалавр культурології».
Студенти у ході навчання можуть проходити стажування та брати участь у міжнародних проектах за програмами академічного обміну (Erasmus Mundus, DAAD, Fulbright Graduate Student Program).
- Я маю
- Я маю