Як формуються бюджетні місця
- Міністерство освіти і науки України, інші державні замовники визначають з окремих спеціальностей переліки предметних спеціальностей та спеціалізацій, за якими здійснюються формування та розміщення державного замовлення.
- Абітурієнти подають заяви до закладу вищої освіти. Вони можуть подати до семи заяв на чотири спеціальності (освітні програми, спеціалізації) на місця державного та регіонального замовлення, зазначивши в кожній із них пріоритетність відносно інших поданих ним заяв, при цьому показник пріоритетності 1 означає найвищу пріоритетність.
- Формується загальний список вступників за кожною освітньою програмою, для якої виділяється певна кількість бюджетних місць. Наприклад, 100 бюджетних місць для освітньої програми «Прикладна фізика». Бюджетні місця на цю спеціальність отримають ті, хто буде в загальноукраїнському рейтингу в першій сотні. Ці місця буде закріплено за абітурієнтом.
- Прийом на навчання за регіональним замовленням здійснюється на спеціальності (предметні спеціальності, спеціалізації) та форми здобуття освіти, за якими воно надане регіональним замовником для кожного закладу вищої освіти та форми здобуття освіти.
Широка конкурсна пропозиція (широкий конкурс)
Теоретична і прикладна інформатика
Інформаційні технологіїСтуденти навчаються теоретичним основам комп’ютерних наук та практичним навичкам в цій галузі згідно з вимогами сучасного розвитку інформаційних технологій. Завдяки фундаментальній теоретичній підготовці студенти є конкурентноспроможними на ринку праці в галузі. Вони стають високопрофесійними фахівцями, які володіють сучасними методами моделювання складних процесів та систем, вміють проєктувати та розробляти програмне забезпечення для розподілених систем, забезпечувати паралельні обчислення, виконувати багаторівневий інтелектуальний аналіз та оброблення великих даних, зокрема методами штучного інтелекту та машинного навчання.
Метою освітньої програми є підготовка фахівців, здатних виконувати проєкти в галузі комп’ютерних наук; застосовувати математичні методи й алгоритмічні принципи в моделюванні, проєктуванні, розробленні та супроводі інформаційних технологій; здійснювати розроблення, впровадження і супровід інтелектуальних систем аналізу й оброблення даних організаційних, технічних, природничих і соціально-економічних систем.
Основні компетентності, яких набувають випускники-бакалаври, передбачають здатність до розроблення та дослідження математичних моделей, обґрунтовування вибору методів і підходів для розв’язування теоретичних і прикладних задач у галузі комп’ютерних наук; здатність до побудови логічних висновків, використання формальних мов і моделей алгоритмічних обчислень, проєктування, розроблення й аналізу алгоритмів, оцінювання їх ефективності та складності, розв’язності та нерозв’язності алгоритмічних проблем; здатність до застосовування теоретичних та практичних основ методології та технології моделювання для дослідження характеристик і поведінки складних об'єктів і систем, до проведення обчислювальних експериментів з обробленням й аналізом результатів; здатність до створення багаторівневої обчислювальної моделі, зокрема бази даних, знань і сховища даних, а також розподілену обробку великих наборів даних; здатність до інтелектуального аналізу даних, їхньої оперативної обробки та візуалізації результатів в процесі розв’язування прикладних задач.
Студенти навчаються ефективно використовувати сучасний математичний апарат в професійній діяльності для розв’язання задач теоретичного та прикладного характеру в процесі аналізу, синтезу та проєктування інформаційних систем за галузями; використовувати формальні моделі алгоритмів та обчислюваних функцій, проєктувати, розробляти та аналізувати алгоритми, оцінювати їх ефективність та складність; проєктувати та розробляти програмне забезпечення із застосуванням різних парадигм програмування; реалізовувати обчислення на основі хмарних сервісів і технологій, паралельних і розподілених обчислень.
Програма закінчується захистом кваліфікаційної дипломної роботи.
Зі студентами працює потужна та високопрофесійна команда викладачів. Постійно підтримуються зв’язки із представниками індустрії (роботодавцями), освітні програми, навчальні плани і робочі програми дисциплін щорічно оновлюються згідно з вимогами сучасного ринку праці в галузі інформаційних технологій.
Працевлаштування випускників не є проблемою, навпаки, вони користуються великим попитом в компаніях з розроблення програмного забезпечення як в Україні, так і за кордоном
Студенти беруть участь у міжнародних наукових та науково-практичних конференціях, в розв’язанні сучасних проблем в галузі ІТ. Під час навчання студенти мають можливість скористатися програмами академічної мобільності та провести семестр у закордонному університеті.
- Я маю
- Я маю