Як формуються бюджетні місця
- Міністерство освіти і науки України, інші державні замовники визначають з окремих спеціальностей переліки предметних спеціальностей та спеціалізацій, за якими здійснюються формування та розміщення державного замовлення.
- Абітурієнти подають заяви до закладу вищої освіти. Вони можуть подати до семи заяв на чотири спеціальності (освітні програми, спеціалізації) на місця державного та регіонального замовлення, зазначивши в кожній із них пріоритетність відносно інших поданих ним заяв, при цьому показник пріоритетності 1 означає найвищу пріоритетність.
- Формується загальний список вступників за кожною освітньою програмою, для якої виділяється певна кількість бюджетних місць. Наприклад, 100 бюджетних місць для освітньої програми «Прикладна фізика». Бюджетні місця на цю спеціальність отримають ті, хто буде в загальноукраїнському рейтингу в першій сотні. Ці місця буде закріплено за абітурієнтом.
- Прийом на навчання за регіональним замовленням здійснюється на спеціальності (предметні спеціальності, спеціалізації) та форми здобуття освіти, за якими воно надане регіональним замовником для кожного закладу вищої освіти та форми здобуття освіти.
Широка конкурсна пропозиція (широкий конкурс)
Картографія, геоінформатика і кадастр
Природничі наукиОсновний орієнтир програми — формування картографів, ГІС-спеціалістів і фахівців з кадастру із сучасним науковим світоглядом і мисленням, які володіють сучасними геоінформаційно-картографічними технологіями та вміють їх застосовувати, спираючись на глибокі географічні знання.
Освітня програма «Картографія, геоінформатика і кадастр» передбачає формування фахівця із сучасним науковим світоглядом і мисленням, який володіє геоінформаційно-картографічними технологіями та вміє їх застосовувати, спираючись на комплекс географічних знань.
Картографи, ГІС-спеціалісти та фахівці з кадастру — затребувані на ринку праці, адже можуть працювати у провідних зарубіжних та вітчизняних ГІС-компаніях, картографами у військових частинах, фахівцями земельного кадастру тощо; потребу у таких фахівцях мають установи заповідної справи, картографічні видавництва, агробізнес.
Під час навчання студенти отримують базові географічні знання та практичку підготовку за профільним змістом освітньої програми, яка забезпечується такими дисциплінами, як «Топографія з основами геодезії», «Картографія», «Геоінформаційні системи», «Дистанційне зондування Землі», «Основи земельного кадастру», «Обробка даних БПЛА» та іншими.
- Я маю
- Я маю