Історичний факультет запрошує на навчання
21 червня 2022 року Автор:
Сьогодні ми пишемо нову сторінку життя України — сторінку незламної сили, героїзму та боротьби за правду. Завтра це стане нашою історією. А історію необхідно досліджувати, осмислювати та висвітлювати. Робити це професійно та творчо навчають на історичному факультеті.
Факультет пишається своїм минулим, випускниками, серед яких — відомі історики М. Костомаров, Д. Багалій, Д. Яворницький та інші; своїм теперішнім, зокрема студентами, які проявляють себе як спортсмени, науковці, митці тощо; й своїм майбутнім — тими абітурієнтами, які долучаються до лав істориків Каразінського.
Освітні програми
Вступивши на історичний факультет ти зможеш опанувати спеціальність 032 «Історія та археологія». Фахівці цього профілю володіють різноманітними науковими підходами до розв’язання глобальних проблем світогляду сучасної людини: антропогенезу, появи людського суспільства та його переходу до відтворювального господарства тощо.
Структура
У структурі факультету п’ять кафедр, що надають студентам можливість обрати спеціалізацію для подальших досліджень.
Що ж до баз практики, то про них можна говорити вічність. Так, студенти-історики після другого курсу проходять музейно-архівну практику. Вони мають можливість познайомитися з формами роботи музейних і архівних установ, музейними та архівними фондами, з історичними, меморіальними та художніми цінностями, які зберігають у музейних колекціях різного профілю, а також з пам’ятними та історичними місцями, історико-культурними пам’ятками Києва, Кам’янця-Подільського, Чернівців та історико-культурною традицією різних регіонів України.
Окрім цього, на факультеті також існує ще три види практики: археологічна, краєзнавча навчально-виробнича та педагогічна. Також до баз практики факультету можна додати й музей історії університету та музей археології.
Працевлаштування
Випускники історичного факультету працюють у:
- сфері вищої та середньої освіти, музеях та архівах;
- державних установах, громадських організаціях, правоохоронних структурах;
- політичних партіях, міжнародних та громадських організаціях;
- регіональних і загальноукраїнських ЗМІ як журналісти, аналітики, редактори, контент-менеджери;
- туристичних компаніях, галереях, видавництвах, структурах з охорони та використання культурної спадщини.
Міжнародні зв’язки
Протягом усього періоду свого існування історичний факультет підтримує тісні зв’язки з науковими закладами й колегами України, Болгарії, Німеччини, Польщі, США тощо.
На факультеті діє програма академічного обміну Еразмус+, проєкт модуля Моне «Історія об’єднаної Європи: ідеї, проєкти та інтеграція». Студенти факультету щороку беруть участь у Програмному архівному об’їзді в Польщі, який проводиться в межах договору про співробітництво з Університетом Марії Кюрі-Склодовської та археологічних дослідженнях Інституту археології Варшавського університету на території Польщі. Щороку студенти історичного факультету стають переможцями всеукраїнських олімпіад, турнірів, конкурсів студентських наукових робіт з історії, виступають на конференціях та беруть участь у семінарах, літніх/зимових школах у провідних університетах ЄС.
Вартість навчання
Вартість навчання на історичному факультеті становить 16 670 грн на рік на денній формі навчання та 7 540 грн на рік на заочній формі навчання.
Вступ
Для вступу на історичний факультет тобі потрібні:
- НМТ (тільки на бюджет);
- мотиваційний лист;
- заява.
Консультації за телефоном +380 (93) 676-40-29 (телеграм, вайбер, WhatsApp) або електронною поштою history@karazin.ua.