День відкритих дверей в університеті
09 листопада 2014 року Автор: Ірина Гамерська
Присутні дізналися про особливості вступу та зміни в Умовах прийому на 2015/2016 навчальний рік
У Каразінському університеті відбувся перший у поточному навчальному році День відкритих дверей, під час якого абітурієнти та їхні батьки отримали змогу поспілкуватися з керівництвом університету, факультетів, кафедр та представниками Приймальної комісії, а також ознайомитися з Умовами прийому на 2015/2016 навчальний рік.
Захід розпочався традиційною презентацією факультетів та показом відеофільмів про університет, після чого відбулася загальна зустріч з ректором, академіком В. С. Бакіровим, деканом історичного факультету, професором С. І. Посоховим, директором Центру довузівської освіти, професором В. І. Чеботарьовим і представниками Приймальної комісії — відповідальним секретарем, доцентом А. Г. Гахом та заступником відповідального секретаря, доцентом О. О. Анощенко.
Зі вступним словом до присутніх звернувся В. С. Бакіров: «Я впевнений, що переважна більшість тих, хто сьогодні прийшов, стане студентами Каразінського університету. У Харкові величезна кількість першокласних, чудових вищих навчальних закладів, і всі вони заслуговують на увагу, але серед них є один — Каразінський, який виник 210 років тому, сприявши формуванню плеяди харківської вищої школи. Університет сьогодні — це понад 20 000 студентів, аспірантів, докторантів, більше 1 000 викладачів, докторів наук, професорів, академіків. Приєднавшись до Каразінського, ви зможете не тільки отримати професійну підготовку, належний рівень знань та диплом престижного університету, а й навчитися таким людським якостям, як цілеспрямованість, наполегливість, вміння працювати в команді, відповідальність, дисциплінованість, надійність, що визначатимуть ваше життя після закінчення університету».
У свою чергу С. І. Посохов розповів про історію, структуру та досягнення науковців і випускників університету, а також охарактеризував відмінність Каразінського від інших вищих навчальних закладів: «Наш університет є класичним та об’єднує різні галузі знань, і в цьому сенсі він — унікальний. Специфіка університету полягає у поєднанні науки з освітою: студентів навчають не за підручниками, а в лабораторіях, залучають до науки, розповідають про нові здобутки та відкриття. Каразінський тримає високу планку світового рівня. Я бажаю всім вам успіху, легкого вступу і цікавого навчання у нашому університеті».
Про особливості вступу та зміни в Умовах прийому на 2015/2016 навчальний рік, затверджених Міністерством освіти і науки України, розповіла О. О. Анощенко, зазначивши, що секретаріат Приймальної комісії університету активно працює над розробкою Правил прийому. Отже, як і в минулому році абітурієнт має змогу подати заяву про вступ не більше ніж до п’яти вищих навчальних закладів та максимум на 3 напрямки підготовки у кожному з них — до 15 заяв. Але цьогоріч кожному з них необхідно буде привласнити пріоритет від 1 (найвищий) до 15, можливості змінювати ці пріоритети протягом вступної кампанії не буде.
Змінився також і механізм підрахунку конкурсного балу. Результати Зовнішнього незалежного оцінювання з конкурсних предметів, при чому тільки 2015 року, множитимуться на ваговий коефіцієнт, який буде встановлено Правилами прийому до університету, сума цих коефіцієнтів повинна дорівнювати 1. Разом з тим, є певні обмеження: для середнього балу атестата коефіцієнт складатиме максимум 0,1; для балів Зовнішнього незалежного оцінювання — не менш 0,2.
Прийом документів триватиме з 10 липня по 1 серпня, але, за словами О. О. Анощенко, найбільш суттєві зміни стосуються власне процедури конкурсного відбору, яка розпочнеться 2 серпня: «2–6 серпня проходитиме перший етап конкурсного відбору. Основоположну роль відіграватимуть пріоритети ваших заяв. Якщо ви потрапляєте в число рекомендованих на місця державного замовлення до університету за своїм першим пріоритетом, всі ваші заяви в інші вищі навчальні заклади автоматично анулюються. Якщо ви проходите, наприклад, за 2 пріоритетом, ви виключаєтесь зі списків, починаючи з 3, але залишаєтеся в боротьбі за більш високі пріоритети. Таким чином, можливість вибору місця навчання та надання оригіналів документів буде проходити 2–6 серпня, 7 серпня з’явиться оновлений список рекомендованих до зарахування, а вже 8 серпня — накази про зарахування на місця державного замовлення. Після цього розпочнеться процедура конкурсного відбору на місця з оплатою вартості навчання, яка повинна закінчитися 14 серпня».
У рамках заходу також відбулися зустрічі з деканами, співробітниками та студентами факультетів, під час яких абітурієнти ознайомилися з історією та життям кожного окремого факультету, дізналися особливості освітнього процесу.